Ana Sayfa Gündem, Yurt 26 Kasım 2022

Araç takla attı: Aracın altında kalmaktan son anda kurtuldu

Maltepe’de sürücüsünün kontrolünden çıkan hafif ticari araç, takla atarak yol kenarındaki motosiklete ve servis minibüsüne çarptı. Kazadan saniyeler önce motosikletin üzerine oturan motokurye bir anlık refleksle motordan inerek kurtuldu. Kazada 2’si çocuk 3 kişi yaralandı.

Maltepe’de Mustafa İğde yönetimindeki hafif ticari araç bilinmeyen nedenle sürücüsünün kontrolünden çıktı. Taklalar atan araç, yol kenarında motosiklette oturarak bekleyen Zeynel Korkmaz‘ın üzerine doğru gelmeye başladı.

Korkmaz, bir anlık refleksle motordan inerek, son anda kurtulurken, hafif ticari araç motosiklete ve Şenel Ünlütaş yönetimindeki servis minibüsüne çarptı. Duvara çarparak durabilen hafif ticari araçta bulunan 2’si çocuk 3 kişi yaralandı.

‘Mucize bir kurtuluş oldu benim için’

İhbar üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Yaralılar ambulansla hastaneye kaldırıldı. Kazadan mucize eseri kurtulan Zeynel Korkmaz, “Motor üzerinde bekliyorum burada. Bir anda arkadan bir gürültü koptu. Gürültüye bir an başımı çevirince ani bir refleksle kendimi motordan attım. Üzerimden araba takla atarak geçti zaten görüyorsunuz. Gerçekten korktum. Panik halindeyim. Ben onlara bir şey olacak diye çok korktum. Ben kendimi kurtardım ama arkadaşlar yaralı. Bir anda ani refleksle arkamı döndüm. Arabanın havada döndüğünü gördüm. Kafamın üzerinden takla atarak geçti. Ben ani bir refleks atmasaydım bitmiştik. Mucize bir kurtuluş oldu benim için. Tekrar doğmuş gibi oldum. İkinci bir şans” dedi.

maltepede-takla-atan-aracin-altinda-kalmaktan-son-anda-kurtuldu-9016-dhaphoto1-001.jpg

Kazayı gören Özgür Keskin“Ben karşıdan geçiyordum. Hafif ticari araç şuradan gelirken bir anda ortadaki kaldırıma çarptı. Şurada da motosikletli arkadaş duruyordu. Son anda fark edip kendisini o tarafa attı. Allah korudu yani. 3 tane çocuk vardı arabada. Yaralanmışlar. Bir tanesini camdan çıkardım. Diğer arkadaşlar da geldi. 2’sini çıkardılar” diye konuştu.

Kaynak:DHA