Ana Sayfa Gündem 28 Eylül 2022

İSTANBUL BOĞAZI, DÜMENİ KİLİTLENEN GEMİ NEDENİYLE TRAFİĞE KAPATILDI

İstanbul Boğazı’ndaki gemi trafiği, bir dökme yük gemisinin Üsküdar önlerinde dümeninin kilitlenmesi nedeniyle askıya alındı. Viva Eclipse isimli dökme yük gemisini kurtarmak için çalışmalara başlandı.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’nden bugün yapılan açıklamada, İstanbul Boğazı trafiğinin askıya alındığı bildirildi. Açıklama şöyle:

“Tuzla’dan Rusya’ya seyir halindeyken Üsküdar önlerinde dümeni kitlenen 190 metre boyunda ve boş vaziyetteki Viva Eclipse isimli dökme yük gemisi için Kurtarma-8-9-10 römorkörleri ve KEGM-3 botumuz ivedilikle olay mahalline yönlendirildi. Boğaz trafiği geçici olarak askıya alındı.”

İSTANBUL VALİLİĞİ: GEMİYİ AHIRKAPI’YA DEMİRLEME ÇALIŞMALARI DEVAM ETMEKTEDİR

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada da şöyle denildi:

“Tuzla’dan Rusya’ya seyir halindeyken Üsküdar önlerinde dümeni kitlenen Viva Eclipse isimli dökme yük gemisi demir atmıştır. 190 metre boyunda ve boş vaziyetteki gemiyi, kılavuz kaptan refakatinde Ahırkapı’ya demirleme çalışmaları devam etmektedir. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’ ne ait kurtarma römorkörleri ve hızlı tahlisiye (can kurtarma) botu ivedilikle olay mahalline yönlendirilmiş, Boğaz trafiği geçici olarak askıya alınmıştır.”

İlginizi çekebilir

Zeytinlikte ceset bulundu

Zeytinlikte ceset bulundu