Ana Sayfa Gündem 27 Eylül 2022

“İKİ YILDIR SERVİSİMİZ YOK. KIŞIN ÇOK ZORLANIYORUZ. YETKİLİLERDEN SERVİS İSTİYORUZ”

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Şanlıurfa’nın Harran ilçesine bağlı Uluağaç köyündeki öğrencilerin komşu köydeki okula yürüyerek gitmek zorunda kaldığını belirterek bir video yayınladı. Tanal’ın yayınladığı videoda, bir öğrenci, “İki yıldır servisimiz yok, yürüyerek gidip geliyoruz. Biz, kışın çok zorlanıyoruz. Çamurlu yollardan dolayı derslerimize çok geç kalıyoruz. Yetkililerden bize servis çıkartmasını istiyoruz” dedi.

Mahmut Tanal, bugün sosyal medya hesabında, “Şanlıurfa Harran Uluağaç köyündeki öğrenciler, komşu köydeki Balkır İlk/Orta Okulu’na yürüyerek gitmek zorunda kalıyor. Kimi kendi imkanıyla, motor tepesinde riskli şekilde okula ulaşmaya çalışıyor. Okul servisi yok. Eğitim hakkı devlet eliyle engelleniyor. ‘Eğitimde çağ atladık’ diyen iktidar temsilcilerini, kavurmacıları gören var mı” mesajıyla bir video yayınladı.

Tanal’ın yayınladığı videoda, bir öğrenci, yetkililere seslenerek şunları söyledi:

“Biz, Balkır Ortaokulu’nda eğitim görüyoruz. İki yıldır servisimiz yok, yürüyerek gidip geliyoruz. Biz, kışın çok zorlanıyoruz. Çamurlu yollardan dolayı derslerimize çok geç kalıyoruz. Yetkililerden bize servis çıkartmasını istiyoruz.”