Ana Sayfa Gündem 28 Mart 2022

İGDAŞ, TÜRKİYE’NİN “EN ENERJİK” FOTOĞRAFINI ARIYOR

İstanbul Gaz Dağıtım AŞ’nin (İGDAŞ), ülke genelinde ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlediği ‘Enerjimiz Var’ temalı fotoğraf yarışmasına başvurular 30 Mayıs’ta sona erecek. Ana hizmet alanlarının yanı sıra sosyal sorumluluk alanında çalışmalar yürüttüklerini belirten İGDAŞ Genel Müdürü Dr. Mithat Bülent Özmen “Bu fotoğraflarla Türkiye’nin enerjisini, gençlerin gözünden kayda alacağız” dedi. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki, Türkiye’nin en büyük doğal gaz dağıtım şirketi İGDAŞ’ın Türkiye genelinde ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik olarak başlattığı ‘Enerjimiz Var’ temalı fotoğraf yarışmasına başvurular 30 Mayıs’ta sona erecek. Katılımın ücretsiz olduğu yarışma sonunda kazananlar dizüstü bilgisayar, fotoğraf makinesi, tablet, akıllı bileklik gibi birbirinden değerli teknolojik ödüllere kavuşacak.

Yarışmaya katılmak isteyen gençler, ‘Enerjimiz Var’ temasına uygun 4 fotoğrafı yarışmanın web sitesi enerjimizvar.com adresine yükleyerek yarışmaya katılabilecekler.

Yarışmanın jürisinde İzzet Keribar ve Sadık Üçok gibi ünlü fotoğraf sanatçıları yer alıyor. Filtre kullanılmadan çekilen ve üzerinde oynanmayan, temaya uygun her türlü dijital fotoğraf yarışmada değerlendirilecek.

‘Enerjimiz Var Fotoğraf Yarışması’nın sonuçları, 10 Haziran’da aynı adresten açıklanacak.

“TÜRKİYE’NİN ENERJİSİNİ KAYDA ALIYORUZ”

İGDAŞ olarak ana hizmet alanlarının yanı sıra sosyal sorumluluk alanında yürüttükleri projelerle İstanbullulara dokunduklarını belirten İGDAŞ Genel Müdürü Dr. Mithat Bülent Özmen “Bu yarışma sayesinde Türkiye’nin dört bir yanından gelecek fotoğraflarla gençlerin yeteneklerini sergilemelerine ve enerjilerini paylaşmalarına köprü oluyoruz. Öğrencilerimizin enerjiyi, hangi alanda, nasıl bir bakış açısıyla göreceği ve nasıl aktaracağı bizim için heyecan verici bir yolculuk. Bu fotoğraflarla Türkiye’nin enerjisini, gençlerin gözünden kayda alacağız. Başvurular arttıkça, daha fazla öğrenciye ulaşmak bizleri çok mutlu ediyor” dedi.