Ana Sayfa Gündem 28 Mart 2022

İBB MECLİSİ’NİN AKP’Lİ ÜYESİ AMİNE CANSU KABA, PARTİSİNDEN İSTİFA ETTİ

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi’nin AKP’li üyesi Amine Cansu Kaba, “adaletten uzaklaşma, zaman içinde insanların itibarsızlaştırılması, makam ve mevki sahiplerinin liyakatsizliği ve başta gençlik olmak üzere umudun yok edilmesi” gerekçesiyle partisinden istifa etti.

Amine Cansu Kaba, sosyal medya hesabından bugün yaptığı paylaşımda partisinden istifa ettiğini açıkladı. AKP’ye 19 yaşındayken adım attığını vurgulayan Kaba, istifa gerekçesini “adaletten uzaklaşma, liyakatsizlik, insanların itibarsızlaştırılması” olarak gösterdi.

Kaba’nın istifasına ilişkin açıklaması şöyle:

“Mahalle Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyesi olarak başlayıp, Üsküdar Kadın Kolları yönetiminde görev yaptığım, Üsküdar İlçe Başkan Yardımcısı olarak çalıştığım, Üsküdar ve İstanbul Belediye Meclis üyeliği görevlerini üstlendiğim AK Parti’den bugün itibarıyla istifa ediyorum. 19 yaşımda, vatanım ve milletim için büyük ideallerle adım attığım partimden ayrılma sebeplerim, adaletten uzaklaşma, zaman içinde insanların itibarsızlaştırılması, makam ve mevki sahiplerinin liyakatsizliği ve başta gençlik olmak üzere umudun yok edilmesine kadar giden bu yolda vicdanları yaralayan ve ‘bu kadarı da olmaz’ dediğimiz yanlışlardır.”

İlginizi çekebilir

Ali Sirmen : Herkese lazım

Ali Sirmen : Herkese lazım