Ana Sayfa Gündem 1 Kasım 2021

CHP’Lİ BULUT: “SEZON BAŞLAMADAN GRİP AŞISINI TEMİN EDİN”

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, eczanelerde grip aşısının bulunmadığını belirtti, Bulut, Sağlık Bakanlığı’na, “Sezon başlamadan grip aşısını temin edin” çağrısını yaptı.

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın göreve gelmesinden bu yana grip aşılarının temininde sıkıntı yaşandığını dile getirdi. Bulut, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Kış başlamadan özellikle riskli gruplara; 65 yaş üstü vatandaşlar, kronik hastalığı olanlar, bu gruplara grip aşısı yapılmasını bilim insanları öneriyor. Ve her yıl da bu gruplara grip aşısı yapılıyor. Ancak özellikle bu Sağlık Bakanı geldiği dönemden bu yana grip aşılarında her sezon sıkıntı yaşanıyor. Geçen sene vatandaşlar, grip aşısı sezonunda grip aşısı bulamadılar. Grip aşısı sezonu bittikten sonra, grip aşısı temini yapıldı.

Vatandaşlar sürekli mağdur ediliyor, her sezon bu sıkıntı yaşanıyor. Şu anda da riskli gruplar, Sosyal Güvenlik Kurumu üzerinden ücretsiz temin edebilmesine rağmen, maalesef eczanelere gittiğinde eczacılar, grip aşısının olmadığını ifade ediyor. Bunun yanında, ‘Paramla grip aşısı almak istiyorum’ dediğinizde dahi, grip aşısını bulamıyorsunuz. Fiyatından vazgeçtik, geçen yıla göre iki katına çıkmış olmasına rağmen; vatandaş grip aşısını bulamıyor.

Sağlık Bakanlığı’na sürekli ifade ettik. Tekrar ediyoruz, bu vatandaşı artık mağdur etmeyin. Sezon başlamadan yeterince grip aşısını temin edin. Özellikle risk gruplarına grip aşısının yapılması gerekiyor.”