Ana Sayfa Yurt 31 Ekim 2021

SEYHAN’DA CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

Seyhan Belediyesi, Cumhuriyet’in 98. yılını farklı etkinliklerle kutladı. Cumhuriyet Bayramı’na özel bisiklet turu, tiyatro gösterisi ve voleybol turnuvası düzenlendi.

Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı tiyatro, halk oyunları ve müzik ekipleri öğrencilere ve belediye çalışanlarına coşkulu anlar yaşattı. Tiyatro kursiyerlerinin “Cumhuriyet’i Anlamak” adlı oyunu büyük beğeni toplarken gençlerden oluşan çocuk korosunun gösterileri Cumhuriyet coşkusuna renk kattı. Seyhan Belediyesi kreşlerde de Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı. Şiir okuma etkinliklerinin ardından, kutlamalara marşlarla devam eden minik öğrencilere veliler de eşlik etti.

CUMHURİYET BAYRAMINA ÖZEL BİSİKLET SÜRÜŞÜ

Seyhan Belediyesi ile Adana Bora Bisiklet ve Doğa Sporları Takımı iş birliğiyle düzenlenen Cumhuriyet Bayramı’na özel bisiklet sürüşüyle Cumhuriyet Bayramı kutlandı. Uğur Mumcu Meydanı’nda toplanan Cumhuriyet tutkunları, Türk bayraklarıyla Ziyapaşa Bulvarı, Atatürk Caddesi, Atatürk Parkı ve Baraj Yolu’nda devam eden güzergahta kutlamaları gerçekleştirdi. Güzergah üzerinde vatandaşlar alkışlarla, araç sürücüleri de kornalarıyla bisikletçilerin Cumhuriyet coşkusuna ortak oldu.

Etkinlikte konuşan Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emaneti olan Cumhuriyet’i sonsuza dek yaşatma kararlılığını dile getirdi. Başkan Akay, “Cumhuriyet’imizi ilelebet yaşatmak için azim ve kararlılığımız geçmişte olduğu gibi bugün de yarın da sürecektir. Bizler, ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘muasır medeniyetler seviyesini aşma’ hedefine ulaşmak ve Cumhuriyet’e değer katmak için çalışmayı sürdüreceğiz. Cumhuriyet’imizin 98. yılını büyük coşkuyla kutluyor, Cumhuriyet’imizi kuran büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyor; tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kahraman gazilerimize şükranlarımız sunuyorum. Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın Türkiye Cumhuriyeti” dedi.

CUMHURİYET KUPASI VOLEYBOL TURNUVASI

Seyhan’da Cumhuriyet Bayramı spor etkinlikleriyle renklendi. Spor Müdürlüğü’nün organize ettiği ve Şakirpaşa Mega Kompleksi’nde düzenlenen Cumhuriyet Kupası Voleybol Turnuvası, çekişmeli müsabakalara sahne oldu. 4’ü kadın, 4’ü erkek olmak üzere 8 takımın şampiyonluk mücadelesi verdiği turnuvanın şampiyonluk kupasını Başkan Akay, madalyalarını ise belediye başkan yardımcıları ve müdürler sporculara takdim etti.

YALMANLI’DA DA HALK KUTLAMASI YAPILDI

Seyhan’ın eski köylerinden olan Yalmanlı mahallesinde, Başkan Akay’ın da katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte ise mahalle sakinleri ve çocuklarla birlikte Cumhuriyet Bayramı’nın 98. yaşı coşkuyla kutlandı. Etkinlikte Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncularının sahnelediği tiyatro gösterimi de ilgiyle izlendi.

İlginizi çekebilir

ÖDEMİŞ’E KADIN ELİ DEĞDİ

ÖDEMİŞ’E KADIN ELİ DEĞDİ