Ana Sayfa Gündem 31 Ekim 2021

“CHP OLARAK ROMAN KARDEŞLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesinde yaşayan Romanları ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Purçu, “CHP olarak Roman kardeşlerimizin her zaman yanındayız. CHP iktidarında hepimizin yüzü birlikte gülecek” dedi.

Özcan Purçu, Afyonkarahisar programı kapsamında CHP il teşkilatını, esnafı ve Roman vatandaşları ziyaret etti. Purçu, Afyonkarahisar’da yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“AFYON’U ALACAĞIZ AZ KALDI”

“Afyonkarahisar, Cumhuriyet Halk Partisi ve Türkiye için çok kıymetli bir ilimiz. Her zaman içinden geçtiğimiz, suyunu içtiğimiz ve ekmeğini yediğimiz Afyon’un partimiz için önemi ise maalesef bizim burada belediyemiz yok. Bu konuda başarıya susamış bir örgüt var burada. İl başkanımız, milletvekilimiz, il ve ilçe örgütlerimiz gece gündüz Afyon’da çalışıyor. Afyon’u alacağız, az kaldı.”

“ROMAN KARDEŞLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

Purçu, Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesinde yaşayan Romanları da ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Purçu, Romanlara hitaben, “CHP olarak Roman kardeşlerimizin her zaman yanındayız. CHP iktidarında hepimizin yüzü birlikte gülecek” dedi.

“SİZİN HAKKINIZI KİMSEYE YEDİRMEYECEĞİZ”

Özcan Purçu, Dinar’daki Cumhuriyet Balosu’na da katıldı. Purçu, baloda yaptığı konuşmada, “Milletin hakkını alacağız. Çok az kaldı. Sizlerle birlikte Millet İttifakı olarak iktidar olacağız. Sizin hakkınızı hiç kimseye yedirmeyeceğiz. 20 yıldan beri haklarınızı onlardan alacağız. Her bir karışında şehitlerimizin kanları var. Bizler iktidarımızda şehitlerimize, ailelerine sahip çıkacağız. Çünkü her şeyimizi onlara borçluyuz” diye konuştu.

Cumhuriyet Balosu’na CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca ve CHP Afyon Milletvekili Burcu Köksal, CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu’nun yanı sıra CHP’nin Afyonkarahisar’daki il ve ilçe örgütleri ile vatandaşlar katıldı.