Ana Sayfa Gündem 31 Ekim 2021

BİLL GATES YENİDEN BODRUM’DA

MELİS ANTER

Yaklaşık bir hafta önce Bodrum’a tatile gelen milyarder Bill Gates Gökova, Marmaris ve Fethiye koylarını gezdikten sonra bugün yine Bodrum koylarına döndü. İki ultra lüks yat ile tatilini sürdüren Gates ve yakınları bugün dünyaca ünlü Cennet Koyu’na demirledi. Gates kahvaltıyı Türkiye’nin önde gelen iş insanlarından birisinin villasında yaptı. O anlar ANKA tarafından görüntülendi. Gates’in bu kez maske takmaması dikkat çekti.

Dünyanın sayılı milyarderleri arasında bulunan, Microsoft’un kurucusu Bill Gates; 106 metrelik Lana isimli, haftalık kirası 1 milyon 800 bin Euro olan ultra lüks yat ve ona eşlik eden 30 korumanın bulunduğu Wayfinder isimli yat ile yaklaşık bir hafta önce Bodrum’dan ayrıldı. Gates, Kuşadası, Didim, Gökova, Datça ve Marmaris koylarındaki tatilin ardından bugün yine Bodrum’a geri döndü.

CENNET KOY’DA ÜNLÜ İŞ İNSANININ VİLLASINA ÇIKTI

Yatlarının Bodrum’un dünyaca ünlü Gölköy Mahallesi’ndeki Cennet Koy açıklarına demirlediği Bill Gates ve yakınları bugün sabah saatlerinde sürat teknesi ile Cennet Koy’da bulunan Türkiye’nin önde gelen iş insanlarından birisinin villasına geldi.

Yakınları ile birlikte servis teknesinden inen Bill Gates’in bu kez maske kullanmadığı görüldü. Gates Didim ve Bodrum’da karaya çıkıp tarihi mekanları gezdiği yerlerde sürekli maske taktı.

YATIRIM İÇİN ARAZİ ARIYOR

Ağaçlar ve yeşillikler arasındaki bahçede kahvaltısını yapan Gates, Türk işi insanı ile bol bol sohbet etti.

Gates’in Muğla ve Aydın sınırları içerisinde yatırım yapmak için yaklaşık 3 milyon metrekarelik arazi aradığı ve Türkiye’den bazı iş insanları ve şirketlerle bu konuda temasa geçtiği bu nedenle yaklaşık bir hafta daha tatilini Bodrum ve Türkiye kıyılarında sürdüreceği iddia edildi.