Ana Sayfa Yurt 31 Ekim 2021

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI KAŞ’TA SONA ERDİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Kaş’ta düzenlenen Kıraç konseriyle sona erdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de Kaşlı vatandaşların Cumhuriyet coşkusuna ortak oldu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet’in kuruluşunun 98’inci yılını bir konser serisiyle kutladı. Anadolu rock müziğinin güçlü sesi Kıraç’ın Alanya’da başlayan konser dizisi, Kaş’ta sona erdi. Kaş Yat Limanı’nda yapılan konsere, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kaş Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı, Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, CHP Kaş İlçe Başkanı Mehmet Vural Arıkan, İYİ Parti yöneticileri ve çok sayıda davetli katıldı. 

KONSERDE HES KODU SORGULAMASI VE ATEŞ ÖLÇÜMÜ YAPILDI

Antalya’nın turizm ilçesi Kaş’ta bulunan yerli ve yabancı misafirler, Kıraç konserine yoğun ilgi gösterdi. Konser alanına girişlerde HES kodu sorgulaması ve ateş ölçümü yapıldı. Kaşlı vatandaşların sevgi gösterisinde bulunduğu Muhittin Böcek, vatandaşların Cumhuriyet Bayramı coşkusuna ortak oldu. Alanı dolduran halka seslenen Böcek, tüm vatandaşların 29 Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı. 

“CUMHURİYET’E SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Muhittin Böcek, “Cumhuriyet, bağımsız bir ülkedir, en büyük devrimdir” dedi. Böcek, “Her 29 Ekim bize, inanmayı, var olmayı, bitti denilen yerden yeniden başlamayı hatırlatır. Millet olmanın, özgür olmanın, biz olmanın gücünü anlatır. İmkansızın mümkün olduğu gündür bugün. Hepimize kutlu olsun. Allah bu birliğimizi bozmasın. Hepimiz al bayrağımıza, ezanımıza, Cumhuriyet’imize sahip çıkmaya devam edeceğiz. Batı Antalya’nın incisi, turizmin gözbebeği, dünyanın ilk meclisine ev sahipliği yapan Kaş, Cumhuriyet Bayramı’nız kutlu olsun. Cumhuriyet meşalesini yakan ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha saygı, sevgi ve rahmetle anıyor, yüce milletimiz adına şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu. 

Muhittin Böcek’in konuşmasının ardından sahneye Kıraç’ın çıkmasıyla birlikte Kaş’ta büyük bir coşku yaşandı. Ünlü sanatçı Kıraç, sahnede Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Süralsan Konservatuvarı korosuyla birlikte marşlar söyledi. Kıraç, sevilen parçalarını Kaşlı vatandaşlar için seslendirdi. Kıraç’ın söylediği parçalara eşlik eden vatandaşlar, ellerinde Tük bayraklarıyla Cumhuriyet Bayramı coşkusu yaşadı. Kaş Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı, günün anısına Kıraç’a plaket takdim etti. Muhittin Böcek de Kıraç’a çiçek verdi.