Ana Sayfa Yurt 31 Ekim 2021

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ‘BEKÇİLİK KURSU’ AÇTI

Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) sınavlarına girecek adaylar için verdiği eğitimleri kontenjan artırarak sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi, bekçilik sınavına girecek adaylar için de ilk kez Bekçilik Kursu açtı. Bekçilik Kursu başvuruları, 1 Kasım 2021’e kadar devam edecek. 

Ankara Büyükşehir Belediyesi, POMEM sınavlarına girecek adaylara yönelik düzenlediği ücretsiz parkur hazırlık kurslarında, talep üzerine ek kontenjan açtı.

Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, polis olmak isteyen adayların yanı sıra bekçilik sınavlarına girmek isteyen adaylar için de ilk kez Bekçilik Kursu açarak ücretsiz eğitim verecek. Ankara Büyükşehir Belediyesi, 15 Ekim’den itibaren Bekçilik Kursu kayıt başvurularını almaya başladı.

“ÖĞRENCİ DOSTU UYGULAMALARIMIZA BİR YENİSİNİ DAHA EKLEDİK”

Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Serkan Yorgancılar, kurslara ilişkin bilgi verdi. Yorgancılar, şunları kaydetti:

“Büyükşehir Belediyesi olarak öğrenci dostu uygulamalarımıza bir yenisini daha ekledik. Öncelikle sosyal yardım alan ailelerin çocukları olmak üzere PMYO, BESYO, MSÜ sınavlarına girecek arkadaşlar için spor parkuru yeterlilik kurslarını vermeye devam ediyoruz. Yeni dönemde bekçilik sınavlarına girecek olan adayların hazırlanmasında da talepleri karşılamaya çalışıyoruz.”

Kursiyerler, eğitmenler ve sağlık personeli tarafından Sincan Aile Yaşam Merkezi Spor Salonu ile Atatürk Spor Salonu’nda sınavlara hazırlanıyor.  

“YAKLAŞIK YÜZDE 90 BAŞARI ELDE ETTİK”

Eğitmen Fatih Özdemir, 27. dönem kursları bitirdiklerini belirterek, “Burada yaklaşık yüzde 90 başarı elde ettik. Şimdi ise 28. dönem POMEM başvurularını aldık. Yine yüksek oranlarda başarı elde etmeyi hedefliyoruz. Şu an 300 öğrenci sınavlara hazırlanıyor. Polislik ve bekçilik sınavlarına elimizden geldiğince öğrencilerimizi hazırlamaya çalışıyoruz” dedi.

Yüzme antrenörü Seda Artuç ise “Sınavlara hazırlanan öğrencileri, kendi tecrübelerimizi katarak hazırlıyoruz. Öğrencilerin özverili çalışmalarıyla ve bizim de desteğimizle antrenmanları tamamlıyoruz. Başarı oranımız oldukça yüksek” diye konuştu.

“ÜCRETSİZ OLMASI DA BİZİM İÇİN EKSTRA AVANTAJ”

Kursiyer Ersin Açıkbaş, “Antrenmanlara düzenli geliyorum. Çalışmalar gayet güzel gidiyor. Arkadaşlarla beraber kondisyon oluşturmaya çalışıyoruz. Bize bu imkan verildiği için Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyorum” dedi.

Kursiyer Melek Özbay, “1,5 aydır POMEM eğitimi görüyoruz. Hocalarımız bizimle çok ilgili. Genelde birebir çalışmalarla hazırlıyorlar. Ortam çok güzel. Sürekli çalışınca kursun bize çok faydası oluyor. İlk geldiğimde 10 dakika bile koşamıyordum, ama şimdi 1 saat kadar koşu yapabiliyorum. Ücretsiz olması da bizim için ekstra avantaj. Bize bu desteği veren Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

İlginizi çekebilir

SEYHAN’DA 5 OCAK COŞKUSU

SEYHAN’DA 5 OCAK COŞKUSU