Ana Sayfa Yurt 30 Ekim 2021

TURGUTLU BELEDİYESİ’NDEN CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ

Turgutlu Belediyesi, Cumhuriyet Bayramı etkinliklerinin son gününde, Cumhuriyet Yürüyüşü düzenledi.
 
Turgutlu Belediyesi ,Cumhuriyet’in ilanının 98’inci yıl dönümünü iki etkinlikle kutladı. Programın ilk gününde Fatma Turgut konseri ile Turgutluluları buluşturan Turgutlu Belediyesi, programın ikinci gününde Cumhuriyet Korteji ile bayram coşkusunu ikiye katladı.
 
Koza Kavşağı’ndan buluşan ve sayısı binleri bulan Turgutlulular, 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Alanı’na doğru ellerinde meşaleler, bayraklar, ve balonlarla, marşlar eşliğinde yürüyüşe geçti. 
 
Yürüyüşün ardından açıklamalarda bulunan Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Milli bayramlarımıza ve ortak değerlerimize her zaman sahip çıkacağımızı söylemiştik. Cumhuriyetimizin 98. yılına yakışır bir şekilde Turgutlu’muzu bayram yerine çevirdik, hep birlikte kutladık. Turgutlu’m bir kez daha Cumhuriyete ve değerlerine sahip çıktı. Coşkulu yürüyüşümüze katılan, evlerinden coşkumuzu paylaşan tüm hemşehrilerimize teşekkür ederim. Yüreğimizdeki Cumhuriyet sevgisiyle Ata’mızın izinde gururla dimdik ayakta durmaya devam edeceğiz. Yaşasın Cumhuriyet” dedi.
 
Gece marşlar ile son bulurken, Cumhuriyet Kortejine Kaymakam Ali Yılmaz, CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, Jandarma Komutanı Halim Karaer, CHP Turgutlu İlçe Başkanı Hüseyin Oğuz, çevre ilçelerden gelen CHP temsilcileri, Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, Turgutlu Belediyesi Daire Müdürleri ve personeli, muhtarlar, siyasi parti temsilcileri, dernek ve oda başkanları ile protokol üyeleri de katıldı.