Ana Sayfa Yurt 30 Ekim 2021

TEPEBAŞI BELEDİYE BAŞKANI ATAÇ: “BU COŞKU, BU GURUR HEPİMİZİN”

Tepebaşı Belediyesi tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı korteji gerçekleştirildi. Büyük bir katılım sağlanan korteje, evlerindeki vatandaşlar da pencerelerinden ve balkonlarından alkışlarıyla eşlik etti. Başkan Ahmet Ataç, “Eskişehirliler, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ve cumhuriyete yürekten bağlı. Bu coşku, bu gurur hepimizin” dedi.

Eskişehir genelinde binalar, bayraklar ve Mustafa Kemal Atatürk’ün posterleri ile donatılırken, kent kırmızı beyaza büründü.

Tepebaşı Belediyesi tarafından restore edilen klasik otobüs üzerinde, marşlar eşliğinde gerçekleştirilen kortej de kent sakinleri tarafından büyük ilgi gördü.

Eskişehir Motosiklet Grubu, Vosbağa Eskişehir, AKUT Eskişehir, 222 Eskişehir Motosiklet Derneği, Rotakeyf, Motor Tutkunları 26 ve Riders Club Adventure derneklerinin de araçları ile renk kattığı kortej, Eskişehir’in caddelerinde marşlar eşliğinde ilerledi.

“ATATÜRK’E VE CUMHURİYETE YÜREKTEN BAĞLIYIZ”

Kutlamalara katılan ve otobüs üzerinden Eskişehirli vatandaşların bayramını kutlayan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “Çok değerli bir bayramı, kutlamanın sevincini yaşıyoruz. Cumhuriyetimizin 98. yılını, heyecan ve coşku ile karşıladık. Hemşehrilerimiz, konvoylarımıza yollarda, pencere ve balkonlarında eşlik etti. Eskişehirliler, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ve cumhuriyet değerlerine yürekten bağlı. Bu bağlılık, hiçbir zaman bitmeyecek. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, daha nice bayramlar karşılamak ümidi ile tüm hemşehrilerimi saygı ve sevgi ile selamlıyorum” dedi.