Ana Sayfa Gündem 30 Ekim 2021

TEHDİT VE ŞİDDETE MARUZ BIRAKILAN KADIN, BİR POLİSİN MESAJI ÜZERİNE HAYATA TUTUNDU

Burdur’da bir yıldır tehdit ve erkek şiddetine maruz bırakılan Pınar Akkuş Yörük, bir polis memurunun “uzaklaştırma kararı alıyoruz, emniyete sığın” mesajıyla intihardan vazgeçip hayatta kalmayı başardığını aktardı. Yörük, “Yalnız değilim, yalnız olmadığımı biliyorum” dedi. Pınar Akkuş Yörük’e destek veren CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, “AKP hükümetinin eksik uygulayıcı yasaları ile zanlılar kendilerine güç bulmakta” dedi ve mücadele ettiklerini söyledi.

Burdur’da bir yıldır şantaj, tehdit ve şiddete maruz bırakıldığı için intihar etmek üzereyken bir polisin “Hemen uzaklaştırma kararı alıyoruz, en kısa sürede emniyete sığın” mesajı üzerine hayatta kalmayı başardığını anlatan Pınar Akkuş Yörük, Burdur Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü’ne gitti.

PINAR AKKUŞ YÖRÜK: YALNIZ DEĞİLİM, YALNIZ OLMADIĞIMI BİLİYORUM

Emniyet Müdürlüğü önünde açıklama yapan Pınar Akkuş Yörük, şunları anlattı:

“Burada olmamın sebebi hayatta kalmamı sağlayan bir polis memuru. Hiçbir şey sormadan yaşadığım şiddette, gördüğüm baskıda, intihardan vazgeçip geldiğim emniyet müdürlüğüne bütün birime, ekibe, yanımda olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Hiçbir suçlu cezasız kalmayacak, yalnız değilim, yalnız olmadığımı biliyorum. Bir suçlu gördüğümde, bir tacize uğradığımda, mağdur olduğumda, polis Mustafa’nın dediği gibi ‘hemen şimdi alıyoruz.”

MEHMET GÖKER: ZANLILAR AKP HÜKÜMETİNİN EKSİK UYGULAYICI YASALARINDAN GÜÇ BULUYOR

CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker de Pınar Akkuş Yörük’e destek oldu. Göker, şunları söyledi:

“Erkek egemen toplumda yine bir kadının hayatına ve yaşam tarzına müdahale ile karşılaştık, bir kadın intihardan döndürüldü. Kadınlara yönelik şiddet, baskı artmış vaziyette. Önüne geçilmesi için her türlü mücadeleyi veriyoruz. Yasaların yeterli olmaması sebebiyle her geçen gün kadın cinayetleri artmakta. AKP hükümetinin eksik uygulayıcı yasaları ile zanlılar kendilerine güç bulmakta.”

Göker, Pınar Akkuş Yörük’ün yanında olduklarını belirtti ve emniyete teşekkürlerini sundu.