Ana Sayfa Yurt 30 Ekim 2021

TARSUS’TA CUMHURİYET BAYRAMI DOPDOLU BİR PROGRAMLA KUTLANDI

Tarsus Belediyesi’nin Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlediği etkinliklerde yüzlerce kişi, Cumhuriyet coşkusuna ortak oldu.

Tarsus’ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları programı kapsamında ilk olarak tüm yaş gruplarından Tarsuslular’ın katılım sağladığı ödüllü “Cumhuriyet Koşusu” düzenlendi. Yarışmada dereceye girenlere ödül verilirken, koşu renkli görüntülere oluştu.

TARSUS BELEDİYESİ, 29 EKİM’DE 29 AÇILIŞ GERÇEKLEŞTİRDİ

Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, Cumhuriyet Koşusu’nun ardından toplu açılış törenine katıldı. Açılışta, 29 Ekim’e özel başta STEM (Bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik) Merkezi olmak üzere, 4 Misafir Odası, 6 Muhtar Odası, 8 Doktor Muayene Odası, 8 Koruluk ve Oyun Alanı, 1 Sundurma, 1 Okuma salonu olmak üzere toplam 29 yerin açılışı gerçekleştirildi.

STEM Merkezi açılışında konuşan Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda 29 açılış gerçekleştirdik. Başta STEM’in önemi bizim için çok büyük. Ailelerin en büyük serveti çocuklarının eğitimidir. Tarsus’ta Ülker Aydın isminin ne kadar önemli olduğu muhakkak. Bilim Akademi’mizde her şey çocuklarımızın kullanımı için hazır hale getirildi. Bunun için Ülker Aydın Hanımefendi’ye teşekkürlerimi iletiyorum. Çocuk ve gençlerimizin geleceği için çalışıyoruz. Önümüzdeki 2022 yılını tamamen gençlerimize ayırdık. Cumhuriyet’in bu döneminde Tarsus Belediyesi olarak, çözümcü, çağdaş, çevreci, çoğulcu ve çalışkan olmak için var gücümüzle çalışıyoruz. 2. yüzyıla tüm gücümüzle hazırız’’ dedi.

29 EKİM CUMHURİYET KONSERİ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na özel gerçekleştirilen bir diğer etkinlik, Cumhuriyet Konseri oldu. Cumhuriyet Konseri’nde Kuvayı Milliye Destanı’nı anlatan Turhan Alıcı ve Golden Horn Brass grubu sahne aldı.

Program sonunda Başkan Bozdoğan, sahne alan sanatçılara teşekkür ederek çiçek takdim etti.