Ana Sayfa Yurt 30 Ekim 2021

CUMHURİYET COŞKUSU EFELER’İ SARDI

Efeler Belediyesi, cumhuriyetin ilanının 98’inci yıl dönümünü bir dizi etkinlikle kutladı. Başkan Fatih Atay’ın katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikler, renkli görüntülere sahne oldu.

Efeler Belediyesi, Aydın Beşiktaşlılar Derneği ve Bisikletliler Derneği Aydın Şubesi iş birliğinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bisiklet turu düzenlendi. Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, yoğun bir katılımla gerçekleşen bisiklet turunda, katılımcılarla birlikte pedal çevirdi.

DEV TÜRK BAYRAĞI AÇILDI

Mimar Sinan Mahallesi’ndeki Emir Sultan Camii önünden başlayan tur, Atatürk Kent Meydanı’nda sona erdi. Bisikletlileri karşılayan vatandaşlarla birlikte alanda dev Türk Bayrağı açıldı. Bisiklet turunun bu yıl ikincisinin gerçekleştirildiğini belirten Başkan Mehmet Fatih Atay, şöyle konuştu:

“Geçen yıl 29 Ekim’de düzenlediğimiz bisiklet turunda büyük bir yağmur vardı. O yağmurdan değil, Cumhuriyet’e olan aşkımızdan sırılsıklam olmuştuk. Bugün de Cumhuriyet’in 98’inci yılını kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Efeler ilçemizin jeotermal açısından bu kadar yoğun zehirlenme yaşadığı bir süreçte, bisikletin doğaya zarar vermeden ulaşımı sağlayabileceğimiz bir vasıta olduğunu toplumumuza göstermek istedik. Her iki dernek başkanımıza da çok teşekkür ediyorum. Tüm Efeler halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.”

Kutlama etkinlikleri kapsamında akşam saatlerinde de Efeler Belediyesi, Efeler Kent Konseyi, Yeni-İz Derneği, TürkChopper ve AYMOT iş birliğiyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Korteji düzenlendi.

Vatandaşların Türk bayrakları ile donatılan araçlarla katıldıkları kortejde, arabalar ve chopper motosikletler renkli görüntüler oluşturdu.

Kortejin başlangıç noktası olan Malazgirt Meydanı’nda Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm aziz şehitler için saygı duruşunda bulunulup ardından İstiklal Marşı okundu.

Büyük bir coşkuyla başlayan etkinlikte Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay zeybek oynadı.

Efeler halkının alkış ve sevgi gösterileri arasında konuşan Başkan Atay, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Tanrı tarafından Türk Milleti’ne bahşedildiğini söyleyerek, “100 yılın en büyük ve en önemli lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk ülkesini bağımsızlığa kavuşturdu ve 98 yıl önce bugün Cumhuriyet’i ilan etti. Çok teşekkür ediyoruz Atam. 2 yıl sonra Cumhuriyet’in ilanının 100’üncü yıl dönümünü kutlayacağız. Öyle görkemli bir şekilde kutlayacağız ki, kardeşliğimizin, dostluğumuzun pekiştiği bir gece olacak. Cumhuriyet’i hiç kimseye yıktırmayacağız, sonsuza kadar Cumhuriyet’i yaşatacağız. Hepinize katıldığınız için teşekkür ediyorum. Herkesin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

Atatürk Kent Meydanı’nda son bulan kortejin sonunda Efeler halkı, coşkuyla marşlar okuyup, Türk bayraklarıyla fotoğraf çektirdi.

 

 

 

İlginizi çekebilir

BORNOVA’DA KAR ALARMI

BORNOVA’DA KAR ALARMI