Ana Sayfa Yurt 30 Ekim 2021

BEŞİKTAŞ’I CUMHURİYET COŞKUSU SARDI

Cumhuriyet Bayramı’nın 98. yıl dönümü Beşiktaş’ta büyük bir coşku ve sevinçle kutlandı. Ellerinde Türk bayrakları ve meşalelerle gecenin karanlığını aydınlatan vatandaşlar, Sertab Erener konserinde sanatçının sevilen parçalarını hep bir ağızdan seslendirdi. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, “Cumhuriyet karanlığa ekilen bir yıldız gibidir. Değerlerimize sahip çıkmak, gelecek kuşaklara değerlerimizin mücadelesini taşımak zorunlu bir görevdir’’ dedi.

Beşiktaş’ta resmi törenle başlayan Cumhuriyet Bayramı sevinci, ilçenin bütün cadde ve sokaklarında gün boyu devam etti. Beşiktaş Belediyesi’ne ait ses aracı, Atatürk’ün sevdiği parçaları ve marşları çalarak ilçeyi dolaştı. Beşiktaş sakinleri de ellerinde bayraklarıyla marşlara eşlik ederek kortej oluşturdu.

YÜZLERCE KİŞİ FENER ALAYINA KATILDI

Akşam saatlerinde Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ın da katılımıyla Şairler Sofası Parkı’ndan Barbaros Meydanı’na doğru Fener Alayı yürüyüşü gerçekleşti. Yürüyüş öncesinde folklor ekibinin zeybek gösterisi ilgiyle izlendi. Genci, yaşlısı yüzlerce kişi ellerinde meşalelerle gecenin karanlığını aydınlatarak, hep bir ağızdan marşlar söyleyerek Barbaros Meydanı’na yürüdü.

SERTAB ERENER: “BİZ ÖZGÜR BİR ÜLKEYİZ VE ÖYLE KALACAĞIZ YAŞASIN CUMHURİYET”

Barbaros Meydanı’nda konser için sahneye çıkan sanatçı Sertab Erener, “Yaşasın Cumhuriyet, 98’inci yılımızı kutluyoruz. Göğsümüzü kabarta kabarta kutluyoruz. Biz özgür bir ülkeyiz ve öyle kalacağız Yaşasın Cumhuriyet” diyerek, herkesin Cumhuriyet bayramını kutladı. Vatandaşlar, sanatçının sevilen parçalarına eşlik ederek unutulmaz bir akşam yaşadı.

“EN BÜYÜK BAYRAMIMIZ HEPİMİZE KUTLU OLSUN”

Konser alanındaki yüzlerce kişinin bayramını kutlayarak sözlerine başlayan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat ise “Beşiktaş her zaman olduğu gibi yine Cumhuriyet’e ve demokrasiye sahip çıkıyor” diye konuştu

Beşiktaş’ın en önemli özelliğinin Cumhuriyet’e bağlılığı olduğunu söyleyen Akpolat, şöyle konuştu:

“Cumhuriyet bizim en büyük bayramımız, en büyük kazanımımız, güvencemiz ve değerimizdir. Ulusumuzun kurucusu ve kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu topraklar bağımsız, insanı özgür, geleceği parlak olsun diye bize Cumhuriyet’i armağan etti. Bu paha biçilemez emaneti bize verenlere, bugünlere taşıyanlara, geleceğe aktaracak olanlara selam olsun. Atatürk, ‘Cumhuriyet en çok da kimsesizlerin kimsesidir’ diyerek aslında hepimizi anlatıyordu. En büyük bayramımız hepimize kutlu olsun.”

“YAŞASIN CUMHURİYET, DEMOKRASİ VE ATATÜRK”

Cumhuriyet’i karanlığa ekilen yıldıza benzeten Akpolat, “İnsanlığın en büyük devrimlerinden birinin mirasçılarıyız ama asla mirasyedi değiliz. Her adımımızı, her uğraşımızı Cumhuriyet’imizi büyütmek için harcıyoruz. Cumhuriyet karanlığa ekilen bir yıldız gibidir. Değerlerimize sahip çıkmak, gelecek kuşaklara değerlerimizin mücadelesini taşımak zorunlu bir görevdir. Çünkü geçmişi bilmeden özgür bir geleceğin inşası mümkün değildir. Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın demokrasi, yaşasın Gazi Mustafa Kemal Atatürk” dedi.

Konser sonrası Sertab Erener ve ekibine teşekkür eden Başkan Akpolat, Sertab Erener’e Tema Vakfı’na yapılan fidan bağışı plaketini takdim etti.