Ana Sayfa Yurt 29 Ekim 2021

SARIYER’DE CUMHURİYET BALOSU

Sarıyer Belediyesi Cumhuriyet’in ilanının 98. yılına özel “Cumhuriyet Balosu” düzenledi. Baloda, kokteyl, piyano resitali, zeybek ve vals gösterisi ile “Kurtuluştan Kuruluşa Kahraman Türk kadınları” kostüm defilesi yapıldı.

Sarıyer Belediyesi Cumhuriyet’in 98. yıl kutlamalarında ilçede ilk kez Cumhuriyet Balosu düzenledi. Baloda, Kurtuluştan Kuruluşa Kahraman Türk kadınları kostüm defilesi, vals ve zeybek gösterileri ile Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi öğrencilerinin flüt dinletisi yer aldı. Boğaziçi Sanat Akademisi öğrencileri ise piyano resitali sundu.

“CUMHURİYETİ ANLATMAK DURUMUNDAYIZ”

Konuşmasına Cumhuriyet’in 98.yılını kutlayarak başlayan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Dünyanın en güzel memleketinde yaşıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kazandırdığı bu toprakların kıymetini herkes bilmeli. Cumhuriyeti anlayamayanlara, duyamayanlara anlatmak ve duyurmak gerekiyor. Burada birbirinden farklı kültürlerle bir aradayız. Toplumun temel geleneklerinin kaybedilmemesi çok önemlidir. Akılcı ve toplumcu düşünceyi her zaman önde tutmalıyız. Yeni arayışlar içine girmemize gerek yok, elimizde var olanın değerini bilmeliyiz. Bizden sonrakilere ve daha da sonrakilere bu bayrağı devretmeliyiz” dedi.

Sarıyer’de 15 gün süren Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, 29 Ekim 16.00’da Kefeliköy’den başlayarak Sarıyer Merkez’de tamamlanacak fener alayı ve Mehmet Erdem konseriyle sona erecek.