Ana Sayfa Yurt 29 Ekim 2021

NİLÜFER BELEDİYESİ CUMHURİYET KUPASI SONA ERDİ

Nilüfer Belediyesi Cumhuriyet Kupası tenis turnuvası sona erdi. Turnuvada dereceye girenlere kupalarını, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem verdi.

Nilüfer Belediyesi, Cumhuriyetin ilanının 98. yılı kapsamında “Nilüfer Belediyesi Cumhuriyet Kupası” adıyla tenis turnuvası düzenledi. Podyumpark tenis kortlarında 1 Ekim’de başlayan kupa heyecanı, yaklaşık bir ay sürdü.

Tek erkekler, tek kadınlar, çift erkekler, çift kadınlar ve mix olmak üzere 5 ayrı kategoride toplam 310 sporcunun yer aldığı “Nilüfer Belediyesi Cumhuriyet Kupası’nda, 293 maç yapıldı. Tenis turnuvası, final maçlarıyla sona erdi.

Tek erkekler finalinde karşılaşan Sedat Alemdağ, rakibi Tansel Güven’i, tek kadınlar kategorisinde de Sevgi Ataç rakibi Hülya Önel’i mağlup ederek şampiyonluk elde ettiler.

Çift erkeklerde Hasan Ataç ile Aydın Uyanıklar ikilisi, Nail Ketenci ile Yurdacan Demir’i mağlup ederek birinci kupasının sahibi olurken, çift kadınlarda Aylin Aydın ile Tuğba Denizci’yi mağlup eden Şule Aslan ile Seher Gökçe ikilisi şampiyonluk sevinci yaşadı. Seda Ertansel ile Sedat Alemdağ ikilisi de Canan Şenbayram ile İbrahim Kurt çiftini mağlup ederek, mix kategorisinin şampiyonları oldu.

Kazananların belli olduğu final maçlarının ardından, kupa töreni düzenlendi.

Cumhuriyet’in 98. yılı nedeniyle yapılan, Nilüfer Belediyesi Cumhuriyet Kupası’na katılan bütün sporculara teşekkür eden Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, gelecek yıllarda bu turnuvayı daha geniş çaplı düzenlemek istediklerini dile getirdi. Nilüfer’de Cumhuriyet sevinci yaşandığını ifade eden Erdem, “Cumhuriyet ateşi her zaman yanacak. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun” dedi.

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, konuşmasının ardından Nilüfer Belediye Başkan Yardımcıları Dr. Sibel Özer ile Adem Vural ile birlikte “Nilüfer Belediyesi Cumhuriyet Kupası’nda” dereceye girenlere ödüllerini verdi.