Ana Sayfa Yurt 29 Ekim 2021

MUHİTTİN BÖCEK, KIRAÇ KONSERİNİ ALANYALILAR İLE BİRLİKTE İZLEDİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından cumhuriyetin 98. yılı kutlamaları kapsamında düzenlenen Kıraç konserlerinin ilki, Alanya’da gerçekleştirildi. Başkan Muhittin Böcek, konser alanını hıncahınç dolduran Alanyalılara cumhuriyete sahip çıktıkları için teşekkür etti.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet Konserleri kapsamında ilk konseri, Alanya’da düzenledi. Alanya Belediye arkasında düzenlenen konsere vatandaşlar adeta akın etti. Başkan Muhittin Böcek konseri meydanı hıncahınç dolduran Alanyalılar ile birlikte izledi. Sevilen şarkılarını Alanyalılar ile birlikte seslendiren Kıraç, sanatçılara verdiği destek için Başkan Muhittin Böcek’e teşekkür etti. 

ON BİNLERCE ALANYALI İZLEDİ

Alanya Belediyesi arkasındaki alanda düzenlenen konsere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Vatandaşlar, konser alanına HES kodu sorgulanarak, maske ve Türk Bayrakları verilerek alındı. Konseri on binlerce Alanyalı izledi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, CHP Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, İYİ Parti İlçe Başkanı Alper Arıkan, Antalya Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Erkan Demirci ve ALTSO Başkanı Mehmet Şahin de halkla birlikte Cumhuriyet Bayramı coşkusuna ortak oldu. 

BAŞKAN BÖCEK, BAYRAMI KUTLADI

Konser alanına halkı selamlayarak gelen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, konuşmasında Cumhuriyetin kazanımlarına dikkat çekerek, “Attığımız her adımda Ata’mızın izinden gitmeye ve Cumhuriyetimizin ilkeleri ile yürümeye devam edeceğiz. Yüzümüzü hep aydınlığa, özgürlüğe ve daha güzel yarınlara çevireceğiz. İyi ki varsın Cumhuriyet. Coşkuyla kutlayacağımız nice yılların olsun. Daha aydınlık, daha özgür, daha mutlu güzel günlerde birlikte buluşacağız” dedi.  

KIRAÇ COŞKUSU YAŞANDI

Konuşmanın ardından sahneye Alanyalıların dakikalar süren alkışlarıyla çıkan Kıraç, birbirinden güzel şarkılarıyla konser alanına gelen vatandaşları coşturdu. 1,5 saat sahnede kalan Kıraç, konserinin bir bölümünde Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuarı korosuyla birlikte marşlar söyledi. 

Konserin bir bölümünde Başkan Muhittin Böcek, Kıraç’a plaket vererek teşekkür etti. Kıraç da bu özel günde sanatçılara verdiği destek ve önem için Başkan Böcek’e teşekkür etti.