Ana Sayfa Yurt 29 Ekim 2021

MEZİTLİ’DE CUMHURİYET BAYRAMI’NDA ATATÜRK BÜSTÜ AÇILIŞI YAPILDI

Mezitli’de bulunan Akdeniz Güneş Sitesi ve Acar Sitesi sakinleri, Cumhuriyet Bayramı’nı Atatürk büstü açılışını yaparak kutladı.

Mezitli Belediyesi tarafından başlatılan “Her siteye bir Atatürk büstü” kampanyası kapsamında gerçekleştirilen Atatürk büstlerinin açılışını, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, site sakinleri ve çocuklarla birlikte yaptı.

Atatürk büstü, Başkan Tarhan ve törene katılanların kurdeleyi çekmesiyle alkışlar arasında açıldı. Törende Başkan Tarhan, çocuklara ve gençlere nutuk kitabı dağıttı. Atatürk ve Cumhuriyet sevgisiyle dolu çağdaş çizgisiyle Mezitli’de yaşayanların her zaman farkını ortaya koyduğunu belirten Başkan Tarhan, şöyle konuştu:

“Elimizden geldiği ölçüde halkımızla birlikte kutlamaya katılmaya gayret gösteriyoruz. Günün ilk saatlerinden bu yana birçok sitemizde gerçekleştirilen kutlamalara katılarak halkımızın bayram coşkusuna ortak olduk. Tüm cumhuriyet sevdalıları ile birlikte Atatürk devrimlerini, cumhuriyet değerlerini sonuna kadar savunmaya devam edeceğiz. Çünkü Atatürk, son derece kısıtlı imkanlara rağmen çok büyük başarılar elde etti. Önce ülkesine demokrasiyi getirdi.

Daha Avrupa’da gelişmiş denilen ülkelerde yokken kadınlara seçme seçilme hakkı verdi. Gençlere büyük önem verdi. Eğitime ve öğretmenlere büyük önem verdi. Çünkü insanların ve toplumun özgür ve bağımsız olması gerekiyordu. Çağdaş bir demokrasi için ömrü yetmedi ama onun hedefi olan çağdaş demokrasiyi biz getireceğiz. Ülkemizin üzerindeki kara bulutların çok kısa sürede sona ereceğinden, tekrar aydınlık güzel günlere kavuşacağımızdan hiçbir kuşkum yok.”