Ana Sayfa Yurt 29 Ekim 2021

KADIKÖY’DE KLASİK OTOMOBİLLERDEN CUMHURİYET KONVOYU

Kadıköy Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına devam ediyor. Saat 19.00’da Bağdat Caddesi’nde gerçekleşecek geleneksel “Cumhuriyet Yürüyüşü” öncesi, sabah saatlerinde Resmi Geçit Töreni düzenlendi. Törende Klasik Otomobiller geçiş yaptı.

Kadıköy Kaymakamı Mustafa Özarslan, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı ve askeri erkan, Bağdat Caddesi’nde düzenlenen törende halkı ve geçit kortejini selamladı.

Törende, “Yaşasın Cumhuriyet” temasıyla düzenlenen spor, şiir, resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere, madalya ve ödülleri verildi.

Resmi geçit töreninin en renkli anlarını İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği’nin düzenlediği Cumhuriyet Konvoyu oluşturdu. Cumhuriyetin 98’inci yıl dönümü kapsamında 60’ıncı Yıl Göztepe Parkı’ndan hareket eden konvoya, 29 Ekim Bisikletçileri de bayrak ve flamalarıyla katıldı. Motorcuların ve patencilerin de ayrı ayrı oluşturduğu kortejler, kutlamalara renk kattı.

Kadıköy Belediyesi’nin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının doruk noktası olan “Cumhuriyet Yürüyüşü” her zaman olduğu gibi Bağdat Caddesi, Suadiye Işıklar’da bugün saat 19.00’da başlayacak.

Meşaleler, Atatürk posterleri ve Türk bayrakları eşliğinde yapılacak yürüyüş, Caddebostan İskele Sokak’ta son bulacak.

Türk bayrakları ve ışıklı led ekranlarla özel olarak hazırlanan Cumhuriyet TIR’ı ve kortejin geçişi, caddenin farklı noktalarına kurulan dev ekranlardan da canlı olarak izlenebilecek.