Ana Sayfa Gündem 29 Ekim 2021

İYİ PARTİLİ TÜRKKAN’DAN İKTİDARA ‘AKREDİTASYON’ TEPKSİ

İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, bazı basın yayın kuruluşlarının Anıtkabir’deki Cumhuriyet Bayramı törenlerine alınmamasına ilişkin, “Bugün Anıtkabir’deki törene sadece muhalif oldukları için FOX Haber, ANKA Haber Ajansı ve Cumhuriyet Gazetesi temsilcilerini almayan zihniyet de bölücüdür. Her bölücü gibi bunlar da ülkenin düşmanıdır” dedi.

Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bugün Anıtkabir’de yapılan resmi tören için bazı basın ve yayın kuruluşlarının Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’na yaptığı akreditasyon başvurusuna yanıt verilmedi. ANKA Haber Ajansı, FOX TV ve Cumhuriyet Gazetesi, resmi törenleri takip edemedi.

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, bu duruma sosyal medya hesabında yaptığı açıklamayla tepki gösterdi. Türkan’ın paylaşımı şöyle:

“Ülkeyi bölmek isteyenlere bölücü diyoruz. Ya ayrıştıranlar… Ayrıştıranlara ne demeli? Bugün Anıtkabir’deki törene sadece muhalif oldukları için FOX Haber, ANKA Haber Ajansı ve Cumhuriyet Gazetesi temsilcilerini almayan zihniyet de bölücüdür. Her bölücü gibi bunlar da ülkenin düşmanıdır.”