Ana Sayfa Gündem 29 Ekim 2021

HÜSEYİN BAŞ: EVİNİN IŞIKLARI YANAN, DUMANI TÜTEN BİR BTP’Lİ OLDUĞU SÜRECE, ÜLKENİN BAĞIMSIZLIĞI İÇİN ÇALIŞACAK BİRİLERİ VAR DEMEKTİR

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı. Baş, “Bugün de bu ülkede evinin ışıkları yanan, dumanı tüten bir Bağımsız Türkiye Partili olduğu sürece, bu ülkenin bağımsızlığı için çalışacak birileri var demektir. Parti olarak Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kıyamete kadar yaşatacak plan, program ve kadroya herkesten fazla biz sahibiz” dedi.

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yazılı kutlama mesaj yayınladı. Baş’ın mesajı şöyle:

“Tarifi imkânsız zorluklar ve fedakârlıklarla kurulan cumhuriyetimiz 98 yaşında. 19 Mayıs 1919’da Samsun’da ilk adımı atılan bağımsızlık yürüyüşü, 29 Ekim 1923’te Cumhuriyetin ilanı ile taçlandı. Cumhuriyet, Kurtuluş Savaşı’nda hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan Türk milletine Atatürk tarafından verilmiş en güzel ve en büyük değerdir. Cumhuriyet en büyük değerimizdir ve bugün, bu onur ve gururu yaşıyoruz. Her şeyin bitti sanıldığı bir anda, ‘Ya istiklal ya ölüm’ diyerek bağımsızlık ateşini yakan Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarına selam olsun.

Onlar bu ülke için, bizler için, gelecek nesiller için ve hatta tüm dünya için büyük bir iş başardılar. Ancak aradan geçen bir asır sonra ülke olarak geldiğimiz nokta, ne yazık ki içimizi acıtıyor.

“BTP OLDUĞU SÜRECE, BU ÜLKENİN BAĞIMSIZLIĞI İÇİN ÇALIŞACAK BİRİLERİ VAR DEMEKTİR”

Bu noktada Atatürk’ün ‘Arkadaşlar! Gidip, Toros Dağları’na bakınız, eğer orada bir tek Yörük çadırı görürseniz ve o çadırda bir duman tütüyorsa, şunu çok iyi biliniz ki; bu dünyada hiçbir güç ve kuvvet asla bizi yenemez’ sözlerini hatırlatmak isterim. Bugün de bu ülkede evinin ışıkları yanan, dumanı tüten bir Bağımsız Türkiye Partili olduğu sürece, bu ülkenin bağımsızlığı için çalışacak birileri var demektir.

Parti olarak Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kıyamete kadar yaşatacak plan, program ve kadroya herkesten fazla biz sahibiz. Bu yolda rehberimiz, ebedi liderimiz Prof. Dr. Haydar Baş’ın Milli Ekonomi Modeli’dir, Ehl-i Beyt duruşudur, Hoş Geldin Atatürk duruşudur. Bu anlayışla milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlar, nice kutlu yıllara hep birlikte ulaşmayı temenni ederim.”