Ana Sayfa Yurt 29 Ekim 2021

BURDUR’DA CUMHURİYET COŞKUSU

MUHAMMET FATİH BAŞCI

Burdur’da Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 98’inci yıl dönümü kutlamaları Cumhuriyet yürüyüşü ve Simge konseri ile başladı.

Burdur Belediyesi, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında, Cumhuriyet yürüyüşü düzenledi.

Yürüyüşe; Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, CHP Burdur Merkez İlçe Başkanı Serkan Şimşek, CHP Burdur Kadın Kolları Başkanı Zinet Gezer ve vatandaşlar katıldı.

Ellerinde Türk bayrakları taşıyan kalabalık marşlar eşliğinde yürürken bazı vatandaşlarda evlerinin camlarından ve balkonlarından Cumhuriyet coşkusuna ortak oldu.

Köprübaşı’ndan başlayan yürüyüş Özgürlük ve Demokrasi Meydanı’nda sona erdi.

Cumhuriyet yürüyüşünün ardından Özgürlük ve Demokrasi Meydanı’nda Cumhuriyet Bayramı konserleri kapsamında pop müziği sanatçısı Simge konser verdi.

Binlerce vatandaşın katılım sağladığı konserde Simge, sevilen şarkılarını seslendirdi. Alanı dolduran vatandaşlar Simge’ye ellerindeki Türk bayraklarıyla eşlik etti.

Konserde alanındaki vatandaşlara konuşma yapan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, daha sonra Simge’ye hediye takdim etti.

Başkan Ercengiz; “Eğlencemiz bol olsun. Bu güzel alanı dolduran tüm genç kardeşlerimizin alnından öpüyorum. İyi ki varsınız, iyi ki buradasınız, iyi ki bizlerle birliktesiniz. Bayramınız şimdiden kutlu olsun” dedi.