Ana Sayfa Yurt 28 Ekim 2021

SEYHANLI KADINLARDAN “PEMBE” ETKİNLİK

Seyhan Belediyesi, 15 Ekim “Dünya Meme Sağlığı Günü” etkinliklerinin devamı olan “Pembe Kurdele Takma Günü”nde gerçekleştirdiği “Pembe” etkinlikle kadınlarda sıkça görülen meme kanserinde erken tanının önemine dikkat çekip, farkındalık oluşturdu.

Seyhan Belediyesi Spor Müdürlüğü’nce Akkapı Tenis Kortunda gerçekleştirilen etkinlikte, pembe giyinen kadınlar, zumba yaparak farkındalık oluşturdu. “Dünya Meme Sağlığı Günü” etkinliklerinin devamı olan ve her yıl 26 Ekim tarihinde meme kanserinde erken tanının önemine dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen “Pembe Kurdele Takma Günü” dolayısıyla yapılan etkinliğe katılım yüksek oldu.

Zumba yapan kadınlar, “Etkinliğe katılarak, kadınlar için en büyük tehlike olan ‘meme kanseri’ ile mücadelede önemli bir sorumluluğu üstlenmiş olduk. Farkındalık etkinliğinin amacına ulaşmasını diliyoruz. Bizlere bu imkânı sağlayan Seyhan Belediye Başkanımız Akif Kemal Akay’a da teşekkür ediyoruz” diye konuştular.

AKAY: “MEME KANSERİNDE ERKEN TANI ÇOK ÖNEMLİ”

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay ise “Meme kanseri, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kadınlarda en sık görülen ve yaşam kaybına neden olabilen kanser türüdür. Meme kanserinin teşhisinde erken tanı büyük önem taşıyor. Spor Müdürlüğümüz tarafından farkındalık etkinliği gerçekleştirerek erken tanının önemine dikkat çekmeye çalıştık. Etkinliğe katılan Seyhanlı kadınlarımıza teşekkür ediyor ve tüm kadınlarımızın kontrollerini düzenli olarak yaptırmasını öneriyoruz” dedi.