Ana Sayfa Yurt 28 Ekim 2021

MEZİTLİ BELEDİYESİ KÜLTÜR MERKEZİ’NE FAZIL SAY’LA GÖRKEMLİ AÇILIŞ

Mezitli Belediyesi Kültür Merkezi, Türk klasik batı müziği piyanisti ve besteci Fazıl Say’ın konseriyle açılışını yaptı. Say, performansıyla Kültür Merkezi’ni dolduran sanatseverlere unutulmaz bir akşam yaşattı.

Mezitli Belediyesi Kültür Merkezi’nin açılış konserine, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın yanı sıra Mezitli Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik, Mezitli İlçe Emniyet Müdürü Bayram Barış, Mersin Baro Başkanı Gazi Özdemir, Mersin Borsası Başkanı Abdullah Özdemir, Mersin Sanayici ve İş İnsanları Derneği Başkanı Hasan Engin, Eski Kültür Bakanı Fikri Sağlar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında yine aynı yerde bir defile gerçekleştirecek olan dünyaca ünlü modacı Yıldırım Mayruk, Barbaros Şansal, Sümerolog Muazzez İlmiye Çığ, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları, iş ve sanat dünyasının temsilcileri ve davetliler katıldı.

Konserde, salona sığmayan seyirciler için Kültür Merkezi bahçesine ve sinema salonuna iki ayrı dev ekran yerleştirildi.

Say, Kumru, Kara Toprak gibi kendi bestelerinin yanı sıra ünlü bestecilerin eserlerini akustik olarak piyano ile çaldı. Say, pandemi sürecini anlattığı son bestesi Yeni Hayat’ın prömiyerini de Mezitli Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi.

Mersin’e her geldiğinde sanatsal alanda yepyeni gelişmeler görmekten mutlu olduğunu belirten Say, “Mezitli’de yeni Kültür Merkezi, muhteşem bir salon, harika akustik, akustik olarak hiçbir elektronik yardım almadan şarkılarımızı seslendirmiş olmak oldukça etkiliydi. En uzaktaki dinleyicimizin de es yavaş sesleri bile duymuş olması çok önemli. Eminim ki Mezitli Belediyesi Kültür Merkezi çok büyük organizasyonlara ev sahipliği yapacaktır. Çok sayıda irili ufaklı konser-sinema salonu, hepsine dev ekranlar koyduk, salonun dışına da, binlerce sanatsever konseri izledi. Tüm emeği geçenlere ve Mezitli Belediyesine içtenlikle sevgiler” dedi.

Başkan Neşet Tarhan, konserin sonunda alkışları kırmayarak üç kez daha sahneye gelerek seyirciyi selamlayan Fazıl Say’a çiçek sundu, teşekkür etti.