Ana Sayfa Yurt 28 Ekim 2021

BİLECİK’TE TARİHİ GEÇMİŞ 2 BİN 300’DEN FAZLA ÜRÜN İMHA EDİLDİ

GÖKAY ŞİMŞEK

Bilecik’te zabıta ekipleri tarafından, son üç ayda yapılan denetimlerde son tüketim tarihi geçmiş 2 bin 300’den fazla ürün toplatılarak, imha edildi.

Denetimler sonucunda tüketim tarihi geçmiş çok sayıda ürün topladıklarını kaydeden Zabıta Müdürü Sali Yılmaz, şunları söyledi:

“HER GÜN YAPTIĞIMIZ DENETİMLER İLE HALKIN SAĞLIĞINI KORUMAYA KARARLIYIZ”

“Bilecik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü olarak bizler yıllardır belirli bir takvim dahilinde başta gıda olmak üzere birçok alandaki denetimlerimizi sürdürüyoruz. Belediye Başkanımız Semih Şahin’in yakın takibi ve talimatları ile Bilecik’te bir market kalmayana kadar denetimlerimizi sürdüreceğiz. Ancak maalesef son üç ayda yaptığımız denetimlerde 2 bin 300’den fazla ürünün son tüketim tarihi geçmiş olmasına rağmen raflarda olması bizleri üzüyor. Bu şekilde faaliyetlerini sürdüren market ve alışveriş merkezlerine gerekli cezai işlemleri uygulayarak, ürünleri topladık. Denetimlerimiz bundan sonra da sürecek. Her gün yaptığımız denetimler ile halkımızın sağlığını korumaya devam edeceğiz. Vatandaşlarımızın bu konuda daha hassas olmaları ve aldıkları ürünlerin son kullanma tarihlerine bakmalarını öneriyoruz.”

Yılmaz ayrıca etiket fiyatları ile kasa fiyatları arasında da uyuşmazlık örneklerine rastladıklarını belirterek, bu tür uygunsuzlukların da takipçisi olduklarını kaydetti.