Ana Sayfa Yurt 27 Ekim 2021

HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SAVAŞ, ALTINÖZÜ’NDE YOL AÇILIŞI YAPTI

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Altınözülü hemşehrileri ile bir araya geldi. Başkan Savaş, Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından Keskincik ile Mayadalı mahalleleri arasında yapılan 2 kilometrelik yolu mahalle muhtarları ve sakinleri ile birlikte hizmete açtı.

Lütfü Savaş’ın Altınözü’nde gerçekleştirdiği yol açılışına, CHP Altınözü İlçe Başkanı Hamit İsaoğulları, Akdeniz Muhtarlar Federasyonu ve Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü, Altınözü Muhtarlar Dernek Başkanı Sabahattin Bayır, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Hatay Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin kısa sürede yolu tamamladığını belirten Lütfü Savaş, “Daha önce arabaların kullanamayacağı kadar patika olan yolu açıp genişlettik ve asfaltladık. 5 köyümüze hizmet edecek çok güzel bir yol oldu. Altınözü’ndeki sorunların çok büyük kısmını çözdük. Önümüzdeki süreçte daha çok çalışarak kalan hizmetleri de tamamlayacağız. Emeği geçenlere ve her daim yanımızda olan Altınözülü hemşehrilerimize teşekkür ederim. Yolumuz, köylerimize ve hemşehrilerimize hayırlı olsun” dedi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi ekipleri 2 kilometrelik yolda ilk olarak yağmur suyu drenaj hattı döşedi ve yolu genişletti. Gerekli noktalara menfez ve istinat duvarları da yapan ekipler, zemin iyileştirme çalışmalarının ardından beton asfalt serdi.