Ana Sayfa Yurt 27 Ekim 2021

EDREMİT, CUMHURİYET COŞKUSUNA HAZIR

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Edremit’te bir dizi etkinlikle kutlanacak. Etkinlikler kapsamında fener alayı yürüyüşünün ardından sanatçı Teoman sahne alacak.

Edremit, Cumhuriyetin 98. yıl dönümünü coşkuyla kutlayacak. 28 Ekim Perşembe günü saat 13.00’te Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak çelenk sunumu sonrası, 29 Ekim Cuma günü Kaymakamlık makamında 09.30’da başlayan kutlama programı, Şehit Hamdibey Meydanı’nda resmi törenlerle devam edecek.

Edremit Belediyesi de resmi törenlere ek olarak fener alayı yürüyüşü düzenleyecek. Akçay Cumhuriyet Meydanı’nda da saat 21.00’de ünlü sanatçı Teoman, Edremitliler’le buluşacak.

“CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN”

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, “Milli mücadele ruhunu kaybetmeden Cumhuriyetin bize bağışladığı kurucu değerlere birlik beraberlik ruhuyla sahip çıkacağız. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde daima yürüyeceğiz. Bu uğurda hayatını kaybeden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Bu coşkuyu beraber yaşamak Cumhuriyetimizin yeni yaşını kutlamak için tüm vatandaşlarımızı Akçay Cumhuriyet Meydanı’ndaki, Teoman konserinde buluşmaya davet ediyorum. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun” dedi.