Ana Sayfa Yurt 27 Ekim 2021

ÇEŞME BELEDİYE BAŞKANI ORAN’DAN “İKAMETİNİ AL GEL” ÇAĞRISI

Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, Çeşme’de yazlığı olan ve pandemiden bu yana Çeşme’de yaşayan vatandaşlara seslenerek, “Sizlere daha iyi hizmet verebilmek amacıyla bir kampanya başlattık. Birinci ikametimizi Çeşme’ye alıyoruz. El ele verelim nüfusumuzu arttıralım. Sevgi emek ister, haydi göreve” dedi.

Çeşme Belediyesi özellikle pandemiyle birlikte ilçede 1 milyonu aşan nüfusun ihtiyacını karşılayabilmek için kollarını sıvadı. Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, bu amaçla “Birinci ikameti Çeşme’ye taşıyoruz” diyerek bir kampanya başlattı.

“PANDEMİ İLE ÇEŞME’DE YAŞAYANLARIN SAYISI ARTTI”

Pandemi sonrasında Çeşme’de yaşayan kış nüfusunun arttığını belirten Başkan Oran, “Nüfus kayıtlarına göre 46 bin 375 kişilik bir nüfusumuz var ama geçen kışı biz 250-300 bin, yazı ise 850 bin ile bir milyon arasında nüfusla geçirdik. Bu kışımızda da 200 binin altında değiliz. Adresim Çeşme kampanyamızla aslında biz pandemiden bu yana Çeşmemiz’de yaşayan fakat adrese dayalı nüfus sisteminde Çeşme’de ikameti gözükmeyen vatandaşlarımıza sesleniyoruz. Çeşme’ye kayıtlarını alarak, Çeşmemiz’in bütün kamu kurumlarının bütçelerinin ve kadrolarının artması için destek olmalarını istiyoruz” diye konuştu.

Oran, “Çeşme’yi seven, Çeşme’ye gönül veren herkesi birinci adreslerini Çeşme’ye alarak, Çeşme’ye destek vermelerini istiyoruz. Sevgi emek ister, haydi göreve” dedi.