Ana Sayfa Yurt 27 Ekim 2021

BEKİR COŞKUN’UN ANISINA AYVALIK’TA KURULAN KÜTÜPHANE 30 EKİM’DE AÇILIYOR 

Gazeteci-yazar Bekir Coşkun’un adı, Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde kurulan kütüphanede yaşayacak. Cunda Adası’nda Ayvalık Belediyesi tarafından tarihi taş bina yeniden düzenlenerek, “Cunda Kültür Merkezi ve Bekir Coşkun Kütüphanesi” kuruldu. Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, 30 Ekim Cumartesi günü, yurttaşları kütüphanenin açılışına davet etti.

Geçtiğimiz yıl yaşamını yitiren usta gazeteci, yazar Bekir Coşkun’un anısına Cunda Adası’nda kütüphane kuruldu. Kütüphanenin rafları binlerce bağış kitap ile dolduruldu. “Cunda Kültür Merkezi ve Bekir Coşkun Kütüphanesi’nde” ayrıca Bekir Coşkun’un kişisel eşyaları ve kitapları da yer alıyor. 

Kütüphaneye çok sayıda yurttaşın yanı sıra Ankara Gazeteciler Cemiyeti’nden yüzlerce kitap bağışı geldi. Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Bekir Coşkun Kütüphanesi’nin kararının belediye meclisinde oy birliğiyle alındığını anımsatırken Coşkun’un adının Ayvalık’ta yaşayacağını söyledi. 

Bekir Coşkun’un, eşi Andree Coşkun ve köpekleriyle birlikte yaz aylarını Cunda’daki evinde geçirdiğini ifade eden Ergin, Coşkun’un vefatından üzüntü duyduklarını dile getirdi. Ergin, 30 Ekim Cumartesi günü saat 17.00’de Bekir Coşkun Kütüphanesi’nin açılışına yurttaşları davet ederken, Coşkun’un en büyük hayalini gerçekleştirmenin onurunu ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Görüntüler: Arşiv