Ana Sayfa Yurt 27 Ekim 2021

29 EKİM’DE TAKSİM TRAFİĞİNE GEÇİCİ DÜZENLEME YAPILACAK

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 29 Ekim’de yeni Atatürk Kültür Merkezi (AKM) binası açılışı nedeniyle Taksim trafik sirkülasyonunu yeniden düzenledi. Bölge, trafik akışını yönlendirme tabelaları ve zabıta ekipleriyle koordine edilerek, yaşanması beklenen trafik yoğunluğunun azaltılması hedefleniyor.

Cumhuriyet Bayramı’nın 98. yıl dönümünde, AKM binasına ulaşımı sağlayan bağlantı yolları da açılacak. Bu kapsamda hazırlanan “Beyoğlu Taksim Meydanı Atatürk Kültür Merkezi Çevresi Geçici Trafik Sirkülasyonu” 29 Ekim 2021 Cuma günü, gün boyu uygulanacak.

Alınan karara göre, Mete Caddesi, Tak-ı Zafer Caddesi, Osmanlı Caddesi, Dünya Sağlık Sokağı, Sıraselviler Sokak’ın Kazancı Yokuşu ile kesişimine kadar olan kısmı ve İnönü Caddesi’nin Vakıf Çıkmazı’na kadar olan kısmı 1 gün süreyle trafiğe kapatılacak.

Kapanacak yollara alternatif güzergâh olarak ise Kurabiye Sokak, Zambak Sokak, Meşelik Sokak, Kazancı Yokuşu, Pürtela Sokağı, Kutlu Sokak, Muhtar Kamil Sokak ile İnönü Caddesi ve Miralay Şefik Bey Caddesi belirlendi.