Ana Sayfa Yurt 26 Ekim 2021

KARABAĞLAR CUMHURİYET İÇİN BULUŞACAK

Karabağlar Belediyesi, büyük zorluklarla kurulan ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere emanet ettiği Cumhuriyetimizin 98. yılını coşkulu etkinliklerle kutlayacak.

Resmi program, 28 Ekim Perşembe günü saat 13.00’te, Karabağlar Kaymakamlığı önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayacak.

Karabağlar Belediyesi’nin geleneksel Cumhuriyet Korteji de 28 Ekim’de saat 19.00’da Fahrettin Altay Metro Durağı’nda oluşturulacak. Katılımcılar buradan Üçyol Uğur Mumcu Parkı’na kadar 100 metrelik Türk bayrağı ve Atatürk posteriyle yürüyecek. Güzergah boyunca bando eşliğinde marşlar seslendirilecek.  Saat 20.30’da da Uğur Mumcu Parkı’nda Ezginin Günlüğü konser verecek.

29 Ekim programı saat 09.30’da Karabağlar Kaymakamlığı’nda tebrigat töreniyle başlayacak. Saat 10.30’da Övgü Terzibaşıoğlu Anadolu Lisesi Bahçesi’nde kutlama ve geçit töreni yapılacak.

Saat 15.00’te de kırmızı beyaz balonlarla, Atatürk posterleriyle süslenmiş araçların oluşturacağı kortej, ilçe sokaklarını dolaşarak vatandaşlarla birlikte Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayacak

100. YILA DOĞRU

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, 98. yılını kutladığımız Cumhuriyetin öneminin, değerinin her geçen gün daha iyi anlaşıldığını vurguladı ve şunları söyledi:

“Bu emanete tüm gücümüzle sahip çıkmaya ve onu gelecek kuşaklara taşımaya kararlıyız. 100. yaşına doğru ilerleyen Cumhuriyetimizin coşkusunu birlikte yaşamak için, tüm vatandaşlarımızı düzenlediğimiz etkinliklere katılmaya çağırıyorum. Büyük zorluklarla bu güzel ülkeyi kurtararak Cumhuriyeti kuran Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, saygıyla, minnetle anıyorum.”