Ana Sayfa Gündem 26 Ekim 2021

İSTANBUL MERKEZLİ 7 İLDE FETÖ OPERASYONU: 10 AVUKAT GÖZALTINA ALINDI

FETÖ’nün “çalışma evleri” denilen hücre evlerinde kaldığı ve 2013 yılındaki hakimlik-savcılık sınavına bu evlerde hazırlandığı tespit edilen 11 avukata yönelik İstanbul merkezli 7 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda 10 avukat gözaltına alındı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’nca yürütülen soruşturma kapsamında, FETÖ’nün “çalışma evi” olarak adlandırdığı hücrelerinde kaldığı, 2013’teki hakimlik-savcılık sınavlarına bu evlerde hazırlandığı ve örgüt üyesi olduğu tespit edilen 11 avukat hakkında gözaltı kararı verildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri de bu karar doğrultusunda İstanbul, Ankara, Adana, Van, Antalya, Denizli ve Diyarbakır’da eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda 10 avukat gözaltına alındı.

Söz konusu avukatların adreslerinde yapılan aramalarda, çok sayıda örgütsel doküman ve dijital malzeme ele geçirildiği, gözaltına alınan 10 kişinin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü, firari 1 kişinin yakalanmasına çalışıldığı bildirildi.