Ana Sayfa Yurt 25 Ekim 2021

ZEYDAN KARALAR’DAN TRAFİK SORUNUNUN ÇÖZÜMÜ İÇİN YERİNDE İNCELEME

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, kentin başlıca sorunlarından trafik sorununun çözümüne yönelik yerinde inceleme yaptı.

Adana’daki trafik sorununun çözülmesi ve bir Ulaşım Ana Planı hazırlanması amacıyla bilim insanlarıyla ve uzmanlarla iş birliği yapan Adana Büyükşehir Belediyesi, önemli kavşak ve noktalarda düzenleme yapmaya, yeni yollar açmaya, farklı çözümler için projeler üretmeye devam ediyor.

Kentte kısa süre önce düzenlenen Ulaşım Çalıştayı’nın ardından Yeni Stat çevresindeki yollarda inceleme yapan Başkan Zeydan Karalar, bu kez Çatalan Köprüsü çıkışında incelemelerde bulundu. Çatalan Batı Köprüsü civarında özellikle hafta sonları yaşanan trafik sıkışıklığına son vermek için gerçekleştirilecek çalışmaların ön değerlendirmesini yapan Başkan Zeydan Karalar, “Bilimsel ve işlevsel projelerle buradaki sorunu çözeceğiz” dedi.

“HEMŞEHRİLERİMİZ MUHTEŞEM MANZARANIN VE DOĞANIN KEYFİNE DAHA RAHAT ULAŞACAK”

Başkan Zeydan Karalar, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hemşehrilerimiz Çatalan Köprüsü civarına gezmek, kahvaltı etmek, çocuklarına temiz hava aldırmak için gidiyor. Gidişte büyük problem yaşanmıyor ama dönüşte köprü çıkışında trafik sorunu oluşuyor. Bu nedenle alternatif bir yol düşünüyoruz. Trafiği dağıtmak istiyoruz. Burası Menderes Bulvarı’nın devamı, göl kenarı. Özellikle göl dolu olduğu zaman muhteşem manzarası var. Düğün salonlarının, dinlenme yerlerinin de bulunduğu bu bölgede yolu gidiş dönüş haline getirmeyi planlıyoruz. Burayı gidiş geliş yapabilirsek, bisiklet yolu, koşu yolu ile zenginleştirebilirsek, trafik sorununu azaltıp, daha fazla vatandaşımızın kullanımına uygun hale getirebiliriz. Bugün bunun ön çalışmasını yapıyoruz.”