Ana Sayfa Yurt 25 Ekim 2021

SEFERİHİSAR BELEDİYE BAŞKANI YETİŞKİN’DEN “İKAMETLERİ SEFERİHİSAR’A ALIN” ÇAĞRISI

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, pandemi sürecinde ilçede görülen nüfus artışının resmi rakamlara yansımaması nedeniyle devletten ihtiyacı karşılayacak desteği alamadıklarına dikkat çekerek, özellikle yazlık kesimde yaşayan vatandaşlara ikametlerini Seferihisar’a almaları çağrısında bulundu.
 
Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, özellikle ilçenin yazlık kesiminde yaşayan ve Seferihisar’ı seven vatandaşlara çağrıda bulundu. Başkan Yetişkin, “Seferihisar’da 2020 yılı istatistiklerine göre kayıtlı nüfus 48.320 kişi olarak gözüküyor. Ancak Seferihisar’da nüfus pandemi sürecinden itibaren resmi durumdan çok farklı. Devletten aldığımız destek de dolayısıyla 48.320 kişiye göre düzenleniyor. Nüfusumuzun 50 bini geçmesi halinde İller Bankası’ndan kentimize ayrılacak pay büyük oranda artacak. Meclis kararıyla, turizm, sağlık, eğitim, sanayi ve ticaret yatırımlarının su, kanalizasyon, doğalgaz, yol ve aydınlatma gibi altyapı çalışmalarını 10 yıla kadar geri ödemeli veya ücretsiz olarak yapabilecek ya da yaptırabileceğiz. Seferihisar’ı seven ve özellikle yazlık kesimde yaşayan hemşerilerime seslenmek istiyorum. İkametgahınızı Seferihisar’a alarak hizmet kalitemizin artmasını sağlayabilirsiniz” dedi. 
 
“HAYDİ SEFERİHİSAR 50 BİN OLUYORUZ”
 
Başkan Yetişkin, ilçe nüfusunun 50 bini geçmesi halinde kanunda öngörülen bir çok avantajdan yararlanılabileceğinin altını çizerek, vatandaşları yılbaşına kadar Adrese Dayalı Kayıt Sistemi’ne dahil olmaya çağırdı.
 
İKAMETGAH DEĞİŞİMİ ONLINE OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLEBİLECEK
 
Seferihisar Belediyesi’nin sahada bulunacak ekipleri ile ikametgahlar online olarak alınabilecek. Seferihisar’da sokak sokak dolaşacak ekiplerin yardımıyla çok kısa bir süre içinde adres değişimleri gerçekleştirilecek.
 
Belediye ayrıca nüfus kaydını Seferihisar’a aldığını kanıtlayan tüm vatandaşları sürpriz hediyeler ile buluşturacak.