Ana Sayfa Gündem 25 Ekim 2021

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HAZİNE İLE MAHSUPLAŞTIĞI TAŞINMAZLARI SATIŞA ÇIKARIYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesi, mülkiyeti Hazine’ye ait olan ancak 2018 yılında yapılan mahsuplaşma ile satış yetkisi kendisine verilen 6 adet arsa için 11 Kasım 2021 tarihinde ihale yapacak. Muhammen bedeli 69 milyon 825 bin TL olan arsaların satış ihalesi, ABB TV ve Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile imzalanan protokoller kapsamında, mülkiyeti belediyeye ait 2 adet bina ve 1 adet arsanın Hazine’ye devredilmesi ve Bilkent Şehir Hastaneleri bağlantı yollarının Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmasına karşılık mülkiyeti Hazine’ye ait taşınmazlardan 6 adedi için satış yetkisi alan Büyükşehir Belediyesi, bu taşınmazları ihale yoluyla satışa çıkaracak.

6 ARSA SATIŞI İÇİN TOPLAM MUHAMMEN BEDEL 69 MİLYON 825 BİN TL

Mahsuplaşma yapılarak satış yetkisi verilen Büyükşehir Belediyesi, 11 Kasım 2021 tarihinde, Çankaya’da 4, Yenimahalle’de 2 adet konut, sosyal ve kültürel tesis alanı ile kentsel servis alanından oluşan arsaları ihale yoluyla satacak.

Toplam 38 bin 67 metrekarelik arsaların muhammen bedeli 69 milyon 825 bin 807 TL olarak belirlenirken arsaların satışına ilişkin ihale, ABB TV ve Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanacak.

Büyükşehir Belediyesi’nin, Milli Emlak ile imzaladığı protokolle yapılan mahsuplaşma sonrasında 639 milyon TL alacağı bulunuyor.