Ana Sayfa Yurt 23 Ekim 2021

NİLÜFER KENT TİYATROSU, “KUŞ ÖPÜCÜĞÜ” İLE SAHNEDE

Nilüfer Kent Tiyatrosu, yeni oyunu “Kuş Öpücüğü” ile izleyici karşısına çıktı. Prömiyeri yapılan “Kuş Öpücüğü”,  Ekim ayı boyunca Nâzım Hikmet Kültürevi’nde tiyatroseverlerle buluşmaya devam edecek.

Nilüfer Kent Tiyatrosu yeni sezonda yeni oyunlarla izleyici ile buluşmaya devam ediyor. Ağustos ayında “Vur Yağmala Yeniden”  ile sanatseverlere açık havada tiyatro zileme fırsatı sunan Nilüfer Kent Tiyatrosu, sezona Ekim ayından itibaren Covid-19 önlemleri alınarak kapalı salonlarda devam edecek.

Genel Sanat Yönetmenliğini Murat Daltaban’ın yaptığı Nilüfer Kent Tiyatrosu, yeni oyunu Kuş Öpücüğü’nün prömiyerini, Nâzım Hikmet Kültürevi’nde gerçekleştirdi.

Berkay Ateş’in yazdığı, Nilüfer Kent Tiyatrosu oyuncularından İbrahim Ersoylu’nun yönettiği Kuş Öpücüğü oyununda, Nilüfer Kent Tiyatrosu’nun başarılı oyuncuları Barış Ayas, Gökhan Kum ile Pınar Hande Ağaoğlu rol alıyor. 85 dakikalık tek perdeden oluşan Kuş Öpücüğü oyunu, yirmi yıllık ayrılıktan sonra oğluna kavuşan bir annenin ve ölümün kıyısında yürüyen bir oğlun hikâyesini sahneye taşıyor.

Sanatseverlerin büyük bir ilgiyle izlediği oyunun sonunda oyuncular, dakikalarca ayakta alkışlandı.

Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Yıldız da sahneye çıkarak, Kuş Öpücüğü ekibini çiçek vererek kutladı.

Sanatseverlerle birlikte sahnede tiyatro izlemeyi özlediklerini belirten Yıldız, pandemi kurallarına dikkat edildiği sürece Nilüfer Kent Tiyatrosu oyunlarının, sahneden eksik olmayacağını söyledi. Yıldız, Kuş Öpücüğü oyununa yoğun katılım gösteren izleyicilere de teşekkür etti.

Oyunun yönetmeni İbrahim Ersoylu ise tiyatro seyircisiyle salonda buluşmaktan duyduğu heyecan ve mutluluğu dile getirdi. Ersoylu, Nilüfer Kent Tiyatrosu’na bu imkânı sunan herkese teşekkür etti.