Ana Sayfa Yurt 23 Ekim 2021

İZMİT BELEDİYESİ’NİN ANNE TAKSİ UYGULAMASINDAN YEPYENİ BİR HİZMET DAHA

Hamile olan ve doğum yapmış annelere hizmet veren İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Anne Taksi uygulaması, yeni dönemde 0-2 yaş aralığında bebek sahibi olan annelerin de yardımına koşacak.
İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı “Anne Taksi” uygulaması, bünyesine yeni bir hizmet daha kattı. Hamilelik döneminde olan ya da yeni doğum yapan annelere hizmet veren Anne Taksi uygulaması, artık 0-2 yaş aralığında bebek sahibi olan annelerin hastane randevularına zamanında ve güvenli bir şekilde ulaştırılması için de hizmet verecek.
İRTİBATA GEÇMELERİ GEREKİYOR
İlçe sınırları içerisindeki vatandaşlara hizmet verecek olan Anne Taksi uygulamasından faydalanacak olan ailelerin, hastane randevularından önceki 1-3 iş günü içerisinde 0262 318 00 00 numaralı hattı arayıp 4214’ü tuşlayarak Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü yetkilileriyle irtibata geçmesi gerekiyor. Vatandaşlar, uygulamadan 08.30-17.30 saatleri arasında Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi ile Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Alikahya Yerleşkesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi için alınan randevularda faydalanabilecek.