Ana Sayfa Gündem 23 Ekim 2021

ERDOĞAN: “BİZİM YOLUMUZ ESKİŞEHİR’İ FETHEDEN İKİNCİ KILIÇARSLAN’IN YOLUDUR”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eskişehir’de, “Bizim yolumuz Eskişehir’i fetheden büyük kumandan ikinci Kılıçarslan’ın yoludur. Bizim yolumuz, Eskişehir’in manevi muhafızı Aşık Yunus’un yoludur. Bizim yolumuz abideleşen mücadeleleriyle işgalci Yunan’a kök söktüren Eskişehirli şehit ve gazilerin yoludur” dedi. Ayrımcılığın kendilerinde olmadığını söyleyen Erdoğan, “Dün olduğu gibi bugün de Türkiye’de huzurun, barışın, kalkınmanın, istikrarın teminatı AK Parti ve Cumhur İttifakı’dır” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Eskişehir Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı’nda konuştu.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

YOLUMUZ ESKİŞEHİR’İ FETHEDEN İKİNCİ KILIÇARSLAN’IN YOLUDUR: Partimizi kuruluşundan 1,5 yıl sonra iktidara taşıyan, karşılaştığımız onca badireye rağmen bizi 19 yıldır iktidarda tutan ruh işte budur. Bizim yolumuz Eskişehir’i fetheden büyük kumandan ikinci Kılıçarslan’ın yoludur. Bizim yolumuz, Eskişehir’in manevi muhafızı Aşık Yunus’un yoludur. Bizim yolumuz abideleşen mücadeleleriyle işgalci Yunan’a kök söktüren Eskişehirli şehit ve gazilerin yoludur. Bizim yolumuz, bugün de gerektiğinde vatanı, bayrağı, ezanı, istiklali ve istikbali uğruna can vermekten çekinmeyen yiğitlerin yoludur.

İSTİKRARIN TEMİNATI AK PARTİ VE CUMHUR İTTİFAKI’DIR: Ayrımcılık bizde yok. Gençler, gördüğünüz gibi dimdik ayaktayız. Milletimizin kardeşliğini güçlendirmek dışında şimdiye kadar hiçbir amaç gütmedik, gütmüyoruz. Burada altını üstüne basa basa ifade etmek isterim ki, dün olduğu gibi bugün de Türkiye’de huzurun, barışın, kalkınmanın, istikrarın teminatı AK Parti ve Cumhur İttifakı’dır.

YURT İÇİNDE VE YURT DIŞINDA GAYRET GÖSTERİYORUZ: Dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olma hedefimize eninde sonunda muhakkak ulaşacağız. Bu uğurda hız kesmeden, tempomuzu asla düşürmeden çalışmaya devam ediyoruz. Türk ekonomisini, yatırım, üretim, ihracat ve istihdam sütunları üzerinde yükseltmek için yurt içinde ve yurt dışında gayret gösteriyoruz.

ZİHNİNİ YEMİNLİ TÜRKİYE DÜŞMANLARINA KİRALAMIŞ BAZI KESİMLER: Şunu genç arkadaşlarınıza iyi anlatın. Ufku dar olanlar, ufku Ankara’nın ötesine geçemeyenler bizim çok boyutlu dış politikamızı maalesef anlayamıyorlar. Dahası, muhalefetin ve zihnini yeminli Türkiye düşmanlarına kiralamış bazı kesimlerin attığımız tüm bu adımlardan rahatsızlık duyduğunu görüyoruz. Hayatında hiç ticaret yapmamış, ürün alıp satmamış, ihracat nedir, yatırım, üretim, kalite nedir bilmeyen bu kifayetsizler Türkiye’nin Afrika’da ne işi var diyor. Aynı soruyu, ülkedeki lejyonerleriyle ile birlikte tescilli sömürgeciler de soruyor. Türkiye’nin daha adil bir dünya idealiyle verdiği mücadele sömürgecileri ve içimizdeki uzantılarını fevkalade rahatsız ediyor.

BUNLAR ÖNCE İNSANLIĞI ÖĞRENMELERİ LAZIM: Türkiye’ye laf atanların biz kesinlikle muhatap almıyoruz. Ya siz değil misiniz Cezayir’de 1 milyon insanı katlettiniz. Nijerya’da 1 milyonu insanı katlettiniz. Ruanda’da 900 bin insanı katlettiniz. Kim bunlar, Batı, Batı. Fransa. Bunlar bize insanlık dersi veremez. Bunlar önce insanlığı öğrenmeleri lazım. Nerden, Türkiye’den öğrenmeleri lazım. Bizi eleştirenlere hak ettikleri cevabı bizden önce Afrikalı kardeşlerimiz zaten misliyle veriyor.

ANA MUHALEFET CHP, ESKİŞEHİR’DE BUNLARIN NESİ VAR?: Ben size ne anlatıyorum? Diyorum ki şu tesisler, bu tesisler. Peki bu ana muhalefet CHP, Eskişehir’de bunların nesi var? Yaptıkları hangi eser var? Yok. Bunlardan bol bol nasihat dinlersiniz. Hep söylüyorum ya Ziya paşanın sözünü; ‘eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri’… Biz eserlerimizle konuşuyoruz, onlar… Gelirken şehir hastanesinin önünden geçtik. Biz buyuz işte. Devasa Eskişehir Şehir Hastanesi. Nasıl şehir hastanesinden memnun musunuz?

SİYASİ İKLİMİ ZEHİRLEMEK: Eskişehir, 2023’te sandıkları patlatmaya var mıyız? Durmak yok, yola devam. Ana kademe, kadın kolları, gençlik kolları, kapı kapı çok dolaşacağız. 2023 senesi yaklaştıkça CHP’nin başını çektiği muhalefetin pervasızlıkları ve provokasyonları da artıyor. Ülkemizdeki siyasi iklimi zehirlemek, millet siyaset kurumundan soğutmak için yalan terörü dahil her şeyi deniyorlar. Partilerini saran yolsuzluk, taciz, tecavüz bütün bu skandalların insanımızın gözünden kaçırmak için her yola başvuruyorlar.

GÖREVİNİZİ YAPTIĞINIZ MÜDDETÇE BUNLAR KILINIZA DOKUNAMAZ: Neler demediler memurlara, öğretmenlere, hatırlayın. Tehdit ettiler açıkça. Niye? Ya sen kimsin de benim memurumu, polisimi tehdit ediyorsun? Sen kimsin de bu ülkede alnının akıyla gelip bir kariyer almış memuru tehdide yelteniyorsun? Milletimizin hiçbir kesimi yok ki, ben de buradan milletimin memuruna sesleniyorum; sakın ha, bu oyunlara gelmeyin. Siz memur olarak görevinizi yaptığınız müddetçe bunların hiçbirisi kılınıza dokunamaz.

ESKİŞEHİR’İN ANALARI İNŞALLAH 2023’Ü CHP’YE ZİNDAN EDECEKTİR: Yeni CHP, ambalajının altından tek parti faşizminin güncel bir sürümü ortaya çıktı. Yeni CHP dediklerinin millete 1940’ları aratacak kadar faşist, nobran, küstah bir zihniyeti temsil ettiği anlaşıldı. CHP’nin darbeci ve faşist kodlarından kurtulmasının mümkün olmadığını biz zaten biliyorduk. Bu süreçte milletimiz de hakikati görmüş oldu. Son haftalarda yaşadıklarımız bile bize omuzlarımızdaki yükün ne kadar ağır olduğunu göstermeye kafidir. Türkiye’nin son 20 yılına damga vurmuş bir kadro olarak boşa geçirecek tek bir saniyemiz bile yoktur. Ben özellikle Eskişehir’in analarına çok güveniyorum, çok inanıyorum ve Eskişehir’in anaları inşallah 2023’ü CHP’ye zindan edecektir.”