Ana Sayfa Yurt 23 Ekim 2021

ÇANKAYA’DA 5. KADIN YAZARLAR HAFTASI BAŞLIYOR

Çankaya Belediyesi’nin kadın yazarları okurlarıyla buluşturacağı “5. Kadın Yazarlar Haftası”, 26 Ekim’de başlıyor.

Çankaya Belediyesi, kadın yazarları okurlarıyla buluşturuyor. Bu yıl beşincisi düzenlenen Kadın Yazarlar Haftası, 26 Ekim 2021 tarihinde başlayacak. Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde düzenlenecek etkinlikte, Pınar İlkiz, Aysun Kara, Eda Çakmak, Hande Aydın ve Ayşe Başak Kaban, eser ve söyleşileriyle yer alacak.

“TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ”

Kadınların ekonomik-sosyal yaşamdan eşit bir şekilde yararlanmaları, sanattaki varlıklarını artırmaları için her alanda kadına hizmette pozitif ayrımcılık yaptıklarını kaydeden Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Belediyemizde ve ilçemizde fark oluşturacak çalışmalar için sivil toplum kuruluşları ve üniversitelerle iş birliği içindeyiz. Toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için mücadele ediyoruz” dedi.

Kitabın ve kadının bir arada olmasının önemine de değinen Taşdelen, “Kadının gücünü de kitabın gücünü de öğrenmesi gereken bir toplumuz. Bu nedenledir ki kadın yazarlar bizler için kıymetlidir” diye konuştu.

KİTAPLAR ARMAĞAN EDİLECEK

26 Ekim’de iki oturumda tamamlanacak etkinliğe katılan Çankayalılara, kadın yazarların “Hakikaten Sevin Okyay Anlatıyor”, “Sessizce Şarkı Söylüyorduk”, “Kural Tanımayan Bir Moda Kılavuzu”, “Kuru Su” ve “Ne Malum” kitapları armağan edilecek.

26 EKİM – KADIN YAZARLAR HAFTASI PROGRAMI: 

16.30-18.00 İlk Oturum:
“Kadın Hikayeleri Yazmak”
Moderatör: Sevilay Çelenk
Konuşmacı: Pınar İlkiz- Hakikaten Sevin Okyay Anlatıyor

18.30-20.00 İkinci Oturum:
Dünyaya Yazmak: “Bir Pencere Yeter Bana”
Moderatör: Meral Akbaş
Konuşmacılar: Aysun Kara, Eda Çakmak, Hande Aydın ve Ayşe Başak Kaban