Ana Sayfa Yurt 22 Ekim 2021

MERSİN BÜYÜKŞEHİR KADIN VOLEYBOL TAKIMI’NIN HEDEFİ “SULTANLAR LİGİ”

Sigorta Shop Kadınlar 1. Ligi’nde oynayan Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Kadın Voleybol Takımı, maçlara hazırlandığını duyurdu. Kadın Voleybol Takımı’nın hedefi önce play-off, ardından “Sultanlar Ligi’ne” çıkmak olarak belirtildi. Baş Antrenör Murat Oğuz, “Aile ortamında çalışıyoruz, her şey çok iyi gidiyor, hiçbir sorun yok” dedi.

12 kişiden oluşan takım, Toroslar ilçesinde yer alan bin kişilik spor salonunda antrenman için haftanın 5 günü çalışıyor. Kadın voleybolcuların hedefi önce play-off, ardından da “Sultanlar Ligi’ne” çıkmak.

“AİLE ORTAMINDA ÇALIŞIYORUZ”

Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Kadın Voleybol Takımı Baş Antrenörü Murat Oğuz, antrenmanların yoğun bir şekilde geçtiğini belirterek, “Takım olarak hedefimiz gidebileceğimiz yere kadar gitmek. Tabii ki her hocanın gönlünde bir play-off yatar” dedi. 

Her maça ayrı odaklandıklarını ifade eden Oğuz, şunları söyledi:

“Örneğin bizim bu hafta Büyükçekmece maçımız var. Bu hafta sadece Büyükçekmece maçını düşünüyoruz, ona göre hazırlanıyoruz. Bir maç bitiyor, ondan sonra diğer maçın hazırlığını yapıyoruz. Bu hafta Büyükçekmece’yi mutlaka yenmek istiyoruz. Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü bir ailedir. Aile ortamında çalışıyoruz, her şey çok iyi gidiyor, hiçbir sorun yok.” 

“HEDEFİMİZ SULTANLAR LİGİ’NE ÇIKMAK”

Kadın Voleybol Takımı Takım Kaptanı Büşra Mutlu, arkadaşlık ilişkilerinin çok güzel olduğundan bahsederek, “Takım bir aile gibi zaten. Her şey yolunda, güzel ilerliyoruz. Haftanın 6 günü birlikteyiz. Günde bazen 2 antrenmanımız oluyor, bazen tek antrenmanımız oluyor. Maçlar heyecanlı geçiyor” dedi.

Pandemi sürecinden sonra maçları seyircili oynadıklarını ve bunun da ayrı bir heyecan olduğunu söyleyen Mutlu, “Onun için hepimiz heyecanlı ve hevesliyiz. 3. hafta maçını oynayacağız, Büyükçekmece ile maçımız. Onun için hazırlanıyoruz. Hedefimiz tabi ki bir üst lige, Sultanlar Ligi’ne çıkmak. Ama önce play-off. Play-offu görüp, oradan bir üst lige çıkmak istiyoruz. Tabi play-offa kadar maç maç, adım adım hazırlanıyoruz. Herkesi maçlarımıza bekliyoruz, güzel bir voleybol izleteceğimize eminiz” diye konuştu.

“BURADA OLDUĞUM İÇİN MUTLUYUM”

Kadın Voleybol Takımı’nda pasör olarak oynayan Elif Yaren Akdoğu, “Mutluyum burada olduğum için. Biz Ağustos’ta sezona başladık ve çok da yoğun bir sezon geçiyoruz açıkçası. Çok yoğun bir tempoda antrenman yapıyoruz. Maçlarımız da aynı şekilde yoğun tempoda geçiyor” dedi.