Ana Sayfa Yurt 22 Ekim 2021

KENDİLERİNİ “MİT GÖREVLİSİ” OLARAK TANITAN DOLANDIRICILAR YAKALANDI

ESMA TURAN

Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde kendilerini Millî İstihbarat Teşkilâtı görevlisi olarak tanıtıp, vatandaşların 5 milyon lira değerinde ziynet eşyalarını alarak dolandıran 4 şüpheli yakalandı. Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilirken, şüphelilerden birinin Canan Karatay’ı da dolandıran kişi olduğu öğrenildi.

Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde, İ.C., ve F.K.K., isimli kadınları telefonla arayıp kendilerini Millî İstihbarat Teşkilâtı görevlisi olarak tanıtan kişiler, kadınlara evde arama yapacaklarını ve altınlarını kontrol ettikten sonra geri vereceklerini söyledi.

Telefon görüşmesinin ardından kadınların evlerine giden 2 kişi, içerisinde 5 milyon değerinde ziynet eşyası dolu çantayı alarak ayrıldı. Bir süre sonra dolandırıldıklarını anlayan İ.C., ve F.K.K., polise giderek şikayetçi oldu.

Muğla İl Emniyeti Müdürlüğü Asayiş Şube ile Marmaris Asayiş Büro Amirliği ekipleri, kadınların evinin çevresindeki güvenlik kamerası görüntülerini incelemeye aldı.

Kimlikleri tespit edilen şüphelilerin Adana’da oldukları belirlendi. Kaldıkları adreslerde gözaltına alınan M.K, A.Ç., H.D., ile İ.A., işlemleri için Muğla’nın merkez Menteşe İlçesi’nde bulunan Komiser Hamdi Bey Polis Karakolu’na getirildi. 2 kişinin aldığı altınlar bulunamazken, polisteki işlemleri tamamlanan 4 şüpheli, bugün Marmaris Adliyesi’ne sevk edildi.

Öte yandan şüphelilerden M.K’nın, 2013 yılında Prof. Dr. Canan Karatay’ı da dolandıran kişi olduğu öğrenildi.