Ana Sayfa Yurt 21 Ekim 2021

YENİMAHALLELİ MİNİ MİNİ BİRLER MÜZE TURUNDA

Yenimahalle Belediyesi Evrensel Değerler Çocuk Müzesi, minik konuklarını ağırlıyor. Bugüne kadar 4-12 yaş grubu bin 975’i dezavantajlı öğrenci olmak üzere toplamda 24 binden fazla öğrenciyi ağırlayan çocuk müzesinin son konukları ise birinci sınıf öğrencileri oldu.

Yenimahalle Belediyesi tarafından hayata geçirilen Türkiye’nin ilk çocuk müzesi olma özelliğini elinde bulunduran Evrensel Değerler Çocuk Müzesi, küçük konuklarını ağırlamaya devam ediyor. Unutulmaya yüz tutmuş sevgi, saygı, hoşgörü gibi değerlerin çocuklara anlatıldığı müzede, çocuklar yaşayarak öğreniyor.

OKULLARDAN YOĞUN İLGİ

Okul grupları tarafından rezervasyon ile gezilen müzede yaş gruplarına göre öğrenciler ayrılıp, her yaş grubuna farklı eğitim programları uygulanıyor. Gün içinde 4 seans halinde eğitimlerin verildiği müzede çocuklar, 09.00, 10.45, 13.15, 15.00 saatlerinde eğitim programlarına alınıyor.

Vahşi Yaşam ve Yardımseverlik, Çevre ve Saygı, Pinokyo ve Doğruluk, Veterinerlik ve Sevgi, Entomoloji ve Birlik, Arkeoloji, Atatürk alanları, Bilim Merkezi ve Planetaryum’un bulunduğu müzede, çocuklar birbirinden ilginç etkinliklerle keyifli vakit geçiriyorlar.

Etkinlik atölyesinde yapılan taş boyama, kumaş boyama, kukla gibi etkinliklerle ise yaratıcılıklarını geliştiriyorlar.