Ana Sayfa Gündem 21 Ekim 2021

TUNCELİ’DEKİ OPERASYONDA YARALANAN JANDARMA UZMAN ÇAVUŞ BURAK TORTUMLU ŞEHİT OLDU

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tunceli’de devam eden ve iki teröristin etkisiz hale getirildiği Eren-7 Operasyonu’nda yaralanan jandarma uzman çavuş Burak Tortumlu’nun şehit olduğunu duyurdu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, “Tunceli’de devam eden ve 2 teröristin etkisiz hale getirildiği Eren-7 Operasyonu’nda, ağır yaralanan kahraman jandarmamız Burak Tortumlu şehit düştü. Rabbim şehidimizin ailesine sabr-ı cemil ihsan eylesin; makamı cennet, mekanı ali olsun inşallah.” dedi.

Burak Tortumlu’nun şehit haberinin ardından siyasi parti temsilcileri, sosyal medya hesaplarından taziye mesajları yayınlamaya başladı. Taziye mesajlarının bazıları şöyle:

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener: “Eren-7 Operasyonu’nda şehit verdiğimiz Burak Tortumlu’ya Yüce Allah’tan rahmet, acılı ailesine sabır ve başsağlığı diliyorum. Şehidimizin ruhu şad, mekânı cennet olsun. Milletimizin başı sağ olsun.”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun: “Tunceli Ovacık’ta çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Burak Tortumlu’ya Allah’tan rahmet, acılı ailesine ve yakınlarına sabır diliyorum. Ulusumuzun başı sağ olsun.”

MHP Genel Merkezi: “Tunceli’de devam eden Eren-7 Operasyonu’nda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Burak Tortumlu’ya Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Aziz milletimize başsağlığı diliyoruz.”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu: “Tunceli Ovacık’ta hain teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Uzm. Çvş. Burak Tortumlu’ya Allah’tan rahmet, acılı ailesine ve silah arkadaşlarına sabır ve başsağlığı diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Tunceli Ovacık’ta, terör örgütü ile yaşanan çatışmada, kahraman evlatlarımızdan Jandarma Uzman Çavuş Burak Tortumlu şehit düştü. Şehit askerimize Allah’tan rahmet, ailesine, ordumuza ve milletimize başsağlığı diliyorum.”

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici: “Tunceli’de süren Eren 7 huzur operasyonunda yaralanan Jandarma Uzm. Çavuşumuz Burak Tortumlu’nun şehit olduğu haberini üzüntüyle aldık. Şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesi başta olmak üzere kahraman silah arkadaşları ve Necip Türk milletimize başsağlığı ve sabır diliyorum.”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş: “Eren-7 Operasyonu’nda hain teröristlerle çıkan çatışmada yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit düşen kahraman Mehmetçiğimiz Burak Tortumlu’ya Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı ve sabır diliyorum. Başımız sağ olsun.”