Ana Sayfa Yurt 21 Ekim 2021

ÇUKUROVA’DA 29 EKİM CUMHURİYET FUTBOL TURNUVASI BAŞLADI

Çukurova Belediyesi tarafından düzenlenen Sporun Gülen Yüzü 29 Ekim Cumhuriyet Futbol Turnuvası başladı. U 12 kategorisinde düzenlenen turnuvanın açılış maçını, Adana Demirspor ve Çukurova Demirorduspor takımları oynadı. İlk maçın başlama vuruşunu, Başkan Soner Çetin yaptı.

Gündüz Tekin Onay Tesislerinde düzenlenen açılış törenine, turnuvada yer alan 19 takımın sporcu, teknik heyet ve başkanları katıldı. Ailelerin de yoğun ilgi gösterdiği törende saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Açılış konuşmasını yapan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, turnuvaya katılan kulüp yöneticilerine teşekkür etti, takımlara başarılar diledi. Gençlerin spor yapması için tüm desteği verdiklerini belirten Başkan Soner Çetin, gençlere spor yapmaya devam etmelerini önerdi. Başkan Soner Çetin, amatör kulüplerin gençlerin spor yapmasına imkan sağladığı için önemli bir görev üstlendiğini de vurguladı.

Amatör spor kulüplerine destek vermeye devam edeceklerini de belirten Başkan Soner Çetin, kısa zaman içinde tüm kulüplere yeni sezon malzeme yardımının gerçekleştirileceğini müjdeledi. Başkan Soner Çetin, “Her yıl kulüplerimize destek sağlıyoruz. Bu sezon da kulüplerimize destek vereceğiz. Biliyorsunuz Çukurova Belediyesi ilk kez biz salon sporlarına da malzeme desteği sağlayan belediye olmuştu. Bu anlayışımız diğer belediyelere de örnek oldu” dedi.

Sporun Gülen Yüzü 29 Ekim Cumhuriyet Futbol Turnuvası’na katılımın çok fazla olduğunu belirten Başkan Soner Çetin, turnuvaya gösterilen bu ilginin kendisini mutlu ettiğini kaydetti.

Adana Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ahmet Bozan ve TFF Bölge Müdürü Akif Oflaz’ın yaptığı konuşmaların ardından turnuvaya katılan tüm takımlara turnuvanın anısına kupa, sporculara da madalyaları verildi.

Başkan Soner Çetin, “Bu da gösteriyor ki bu turnuvada yenilen ve yenen yok. Herkes şampiyon” diye konuştu.

Daha sonra turnuvanın ilk maçında Adana Demirspor ve Çukurova Demirorduspor takımları karşılaştı. Karşılaşmanın başlama vuruşunu, Başkan Soner Çetin yaptı.