Ana Sayfa Gündem 20 Ekim 2021

ENGİNYURT: 20 BİN TERÖR MAĞDURUNA SAHİP ÇIKMAK TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ’NİN BOYNUNUN BORCUDUR

Demokrat Parti (DP) Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, DP Genel Başkanı Gültekin Uysal ile birlikte “terörden zarar görmüş insanların gazi sayılması hakkında” TBMM’ye kanun teklifi verdiklerini söyledi. Enginyurt, “20 bin terör mağduruna sahip çıkmak Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin boynunun borcudur” dedi.

Enginyurt, TBMM’de basın toplantısı düzenleyerek terörden zarar görmüş insanların gazi sayılması ile ilgili olarak verdikleri kanun teklifini anlattı.

DP Milletvekili Enginyurt özetle şunları söyledi:

“SÖZ VERİLİP UNUTULAN: Türkiye’de gündem akşamdan sabaha, sabahtan akşama yüzde 180 hızla değişiyor. Her sabah olmasın ki dolarımız artmasın euromuz yükselmesin her sabah duymayalım ki bir yerde bir yolsuzluk haberi bir yerde bir çürümüşlük haberi. İç içe geçmiş grift ilişkiler maalesef Türkiye’yi adeta büyük bir sarmalın içerisine aldı. İşte böylesine gündem değişikliği içerisinde unutulan, söz verilip de unutulan bir kesimi sizlere Türkiye’ye ve TBMM’ye hatırlatmak için bu basın toplantısını düzenlemiş bulunmaktayım. Terörde mağdur olmuş, terör sebebiyle yaralanmış, Hakkari’de Şırnak’ta Afrin’de kurşun yemiş, kalbinde kurşun taşıyan, vücudunda yaralarla yaşamak zorunda kalan, parmağını kaybetmiş, kolunu kaybetmiş ama buna rağmen ‘gazi sayılmayan 20 bin insanımızı bütün Türkiye’ye hatırlatmak vicdani bir borçtur’ diyerek bu basın toplantısını düzenlemiş bulunmaktayım. Genel Başkanımız Gültekin Uysal ile birlikte TBMM’ye bugün terörden zarar görmüş insanların gazi sayılmasıyla ilgili bir kanun teklifi vermiş bulunmaktayız.

BU İNSANLARIN SESLERİNE SES OLALIM: MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, geçen sene 19 Eylül Gaziler Gününde böyle bir kanun teklifini vereceğini ifade etmiş ve bu teklif geçen sene Meclis’e sunulmuştur, ama maalesef bir yılı aşkın zaman geçmesine rağmen hala bir adım ilerlenmemiş, hala kanun gündeme alınmamış ve görüşülmemiştir. Ben buradan Adalet Kalkınma Partisi’nin yetkililerine sesleniyorum. Cumhur İttifakı paydaşı ve en büyük destekçisi samimi olarak ittifaka sahip çıkan Devlet Bahçeli’nin vermiş olduğu terörden zarar görenlerin gazi sayılması ile ilgili kanun teklifine ek olarak aynı teklifi bizde bugün TBMM’ne Genel Başkanımız Gültekin Uysal’la birlikte imzalayarak veriyoruz. TBMM’yi özellikle AK Parti temsilcilerini göreve davet ediyorum. Gözü yaşlı bu insanları, evladına ‘ben de gaziyim’ diyebilmenin mutluluğunu yaşayacak bu insanları ve her şeyden önemlisi yarın toprağın kara bağrına girdiklerinde Türk bayrağına sarılı olarak, tabutlarını görmek isteyen bu insanların feryadını duyalım, seslerine ses olalım diyorum.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ’NİN BOYNUNUN BORCU: 5 maaş verdiklerimizin 10 maaş verdiklerimizin, yandaşlara trilyonlar aktardığımız, Somali’ye Afrika’ya ‘para gönderdik’ diye sevindiğimiz mutlu olduğumuz Endonezya’ya Malezya’ya ‘yardım ediyoruz’ diyerek kendimizle gurur duyduğumuz, 20 bin terör mağduruna sahip çıkmak Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin boynunun borcudur.”