Ana Sayfa Yurt 20 Ekim 2021

EDREMİT BELEDİYESİ, SOKAK HAYVANLARINI UNUTMUYOR

Edremit Belediyesi Sağlık İşleri Veterinerlik Birimi ekipleri tarafından sokak hayvanlarının düzenli olarak beslenmesi sağlanıyor.

Edremit Belediyesi, oluşturduğu doğal beslenme alanlarında her gün sokak hayvanlarına mama ve su temin ediyor. Veteriner hekimler tarafından sokak hayvanlarının düzenli sağlık kontrolleri de gerçekleştiriliyor.

Bunun yanı sıra belediyeye ulaşan ihbarlar doğrultusunda vatandaşların bildirdiği noktalarda sokak hayvanlarının muayene, teşhis ve tedavileri de gerçekleştiriliyor.

“CAN DOSTLARIMIZIN YANINDAYIZ”

Bostancı Mahallesi’nden Narlı’ya kadar, ekiplerin 7 gün 24 saat görevde olduğunu belirten Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, “Sokakta yaşayan can dostlarımızın bir gün değil her gün yanındayız. Koronavirüs salgınıyla geçirdiğimiz bu zor dönemde bütün canlıların yaşama hakkını göz önünde bulundurup onları da korumamız gerekiyor. Acil müdahale noktasında arkadaşlarımız çalışmalarını yaparken, can dostlarımızın beslenme noktalarında mama, sıcak yemek ve su ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Yaklaşan kış aylarında vatandaşlarımızın da evlerinin önüne çıkaracakları bir kap yemek, bir kap su, battaniye, minder veya karton koli bu gibi şeylerle onlara destek olmalarını, bu soğuk günlerde sığınacaklarını bir alan yaratmalarını rica ediyoruz” dedi.