Ana Sayfa Yurt 20 Ekim 2021

AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÇERÇİOĞLU, ÇİNELİ MUHTARLAR İLE BİRARAYA GELDİ

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla düzenlenen kutlama etkinliğinde Çineli muhtarlarla bir araya geldi.

Çine’de yer alan Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal tesislerinde düzenlenen kutlama etkinliğine, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, Çine Muhtarlar Derneği Başkanı Halil Kapıkıran, Çineli muhtarlar ve azaları katıldı. 

BÜYÜKŞEHİR’DEN ÇİNE’YE TOPLAM 140 MİLYON TL YATIRIM

Büyükşehir Belediyesi’nin Çine’ye yaptığı yatırımları bir sunumla muhtarlara anlatan Başkan Çerçioğlu, bugüne kadar Büyükşehir Belediyesi’nin ilçeye toplam 140 milyon TL yatırım yaptığını belirtti.

Çine’de yer alan Halk Ege Et fabrikasına bugüne kadar 11 milyon 750 bin liralık yatırım yapıldığını belirten ve kapasite artışı için yeni bir yatırım daha yapılacağının müjdesini veren Başkan Çerçioğlu,“İkinci bir Halk Ege Et mezbahası kuruyoruz ve bunun için 22 milyon liralık yeni bir yatırım yapacağız. Bu ne demek, istihdam demek” dedi.

“BENİM BELEDİYE BAŞKANI OLDUĞUM KENTTE HİÇ KİMSE SOĞUKTAN ÜŞÜMEZ. HİÇ KİMSE KARNI AÇ YATAĞA GİRMEZ”

Vatandaşların geçim sıkıntısı çektiğini ve son dönemde sosyal yardıma başvurularını arttığının altını çizen Başkan Çerçioğlu, “Hayat çok zorlaştı, sosyal belediyeciliği en iyi şekilde uygulamaya çalışıyoruz. Sizlere teşekkür ediyorum, ihtiyaç sahiplerine sizlerin aracılığı ile ulaşıyoruz. Elimizden gelen en iyi şekilde destek oluyoruz. Aydın’da hiçbir çocuk yatağa aç girmez. Benim belediye başkanı olduğum kentte hiç kimse soğuktan üşümez. Hiç kimse karnı aç yatağa girmez” diye konuştu.

MUHTARLAR DERNEĞİ’NDEN BÜYÜKŞEHİR’E HİZMET TEŞEKKÜRÜ

Çine Muhtarlar Derneği Başkanı Halil Kapıkıran, muhtarların demokrasinin ve bürokratların köprüsü olduğuna dikkat çekerek, aynı zamanda mahalle sakinlerinin ihtiyaç,şikayet ve eksiklerini de sunan bir birim olarak çalıştıklarını belirtti. Kapıkıran hizmetlerinden dolayı Çineli tüm muhtarlar adına Büyükşehir’e teşekkür etti.